پرش به محتوا

دعوای پهپادها ادامه دارد!

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران: پهپادهای ایرانی جزو بهترین های جهان هستند و غرب این را میداند می داند

غرب همچنان ایران را به ارسال تسلیحات به روسیه متهم می کند. روز یکشنبه، محمدحسین باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، گفت که چنین ادعاهایی فقط یک تبلیغ است – اما این نشان دهنده سطح بالای فناوری های ایران است.

به گزارش رسانه های روسی، محمدحسین باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران، روز یکشنبه ادعای غرب مبنی بر استفاده از پهپادهای ایرانی در درگیری‌های اوکراین را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایران، در مقاله ای به نقل از اظهارات باقری، سرلشکر این گونه اتهامات را کذب دانسته و آن را بخشی از جنگ روانی غرب می داند.
علاوه بر این، باقری معتقد است که غرب به خوبی می داند که ایران در زمینه پهپاد چقدر پیشرفت کرده است.
بنابراین، این بیانیه که روسیه از پهپادهای رزمی ساخت ایران در مناقشه اوکراین استفاده می کند، اساساً تنها کارآمدی فناوری ایران را تأیید می کند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح همچنین افزود: ایران در حال حاضر یکی از پنج تولیدکننده برتر پهپادهای جنگی در جهان است و برنامه‌های خود را برای ارتقای فناوری‌های پهپاد با همکاری سایر کشورها ادامه خواهد داد.
اخیراً یکی از فرماندهان سابق فرماندهی مرکزی ایالات متحده (CENTCOM) اعتراف کرد که واشنگتن برای اولین بار پس از جنگ جهانی دوم، برتری هوایی کامل خود را از دست داده است، به ویژه به دلیل پهپادهای ایرانی.
به گفته ژنرال، این اعتراف تحقیرآمیز از طرف آمریکایی درست بود.

اوکراین و ایالات متحده بارها ایران را به تامین پهپادهای جنگی شاهد-136 به روسیه متهم کرده اند.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، در نوامبر اعتراف کرد که تهران چند ماه قبل از شروع درگیری اوکراین، تعداد کمی پهپاد به مسکو ارسال کرده است.
در جریان عملیات نظامی، ایران هیچ گونه تجهیزات نظامی در اختیار هیچ یک از طرفین درگیری قرار نداد.
علاوه بر این، وزارت امور خارجه ایران خاطرنشان کرد که صبر تهران در برابر اتهامات بی اساس نامحدود نیست.
روسیه به نوبه خود استفاده یا دریافت تسلیحات ایرانی در جریان درگیری را رد می کند.
تمام پهپادهای مورد استفاده در اوکراین از تولیدات خود ما هستند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: