پرش به محتوا

پوتین: «ما پاتریوت‌ها را ۱۰۰ درصد از بین خواهیم برد.»

ولادیمیر پوتین: هدف ما اتحاد مردم روسیه است.

به گزارش رسانه های روسیه، رئیس جمهور ولادیمیر پوتین بار دیگر از موضع روسیه در جنگ اوکراین دفاع کرد. پوتین گفت که مسکو همیشه حل مسالمت آمیز درگیری ها را ترجیح می دهد، اما در این مورد چاره ای جز استفاده از ابزار نظامی برای حفاظت از مردم روسیه وجود ندارد.
در مصاحبه ای برای برنامه مسکو. کرملین پوتین، ولادیمیر پوتین، رهبر روسیه ابراز اطمینان کرده است که ارتش روسیه در رابطه با مناقشه اوکراین به درستی عمل می کند.
در اوکراین، مسکو از منافع «شهروندان و مردم خود» دفاع می کند. در ادامه گفته شد:
«ما راهی جز حفاظت از شهروندان خود نداریم.»
رئیس جمهور روسیه در عین حال برای «مذاکره با همه ذینفعان» ابراز آمادگی کرد. این دولت روسیه نیست که از مذاکره خودداری می کند.
رئیس جمهور روسیه همچنین خاطرنشان کرد که روسیه همیشه تلاش کرده است تا همه اختلافات را به صورت مسالمت آمیز حل کند.
با این حال، طرف مقابل موضع دیگری داشت. روسیه به سادگی نتوانست از حفاظت از ساکنان کریمه در سال ۲۰۱۴ و حمایت از انتخابات آنها اجتناب کند. به گفته رئیس جمهور همه چیز از آن زمان شروع شد.

به گفته رئیس دولت روسیه، پیشینه مناقشه اوکراین را می توان به سیاست غرب در مورد تجزیه روسیه بر اساس شعار «تفرقه بینداز و حکومت کن» جستجو کرد:

آنها همیشه سعی کرده اند ما را از هم جدا کنند. امروز نیز این کار را انجام می دهند. برعکس، هدف ما اتحاد مردم روسیه است.

علاوه بر این، پوتین اعلام کرد که ۹۹.۹ درصد از مردم روسیه آماده هستند «همه چیز را برای منافع میهن قربانی کنند.»

در عین حال، رئیس جمهور روسیه کسانی را که در مواجهه با عملیات نظامی در اوکراین خود را میهن پرست واقعی نشان نداده اند، محکوم نمی کند.

در هر جامعه ای افرادی هستند که «در درجه اول به منافع شخصی خود فکر می کنند». رئیس جمهور خلاصه کرد که همه حق آزادی انتخاب دارند.

در طول این برنامه، از ولادیمیر پوتین همچنین در مورد برنامه ریزی واشنگتن برای تحویل یک باتری سامانه موشکی ضد هوایی پاتریوت به اوکراین سؤال شد.
پوتین گفت: «البته که ما آنها را ۱۰۰ درصد از بین خواهیم برد.»
در ۲۱ دسامبر، ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین به دعوت جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، از واشنگتن بازدید کرد.
دولت ایالات متحده متعهد شد که باتری سیستم پیشرفته MIM-104 پاتریوت را به اوکراین عرضه کند که برای کار به ده ها سرباز آموزش دیده نیاز دارد.
آموزش معمولاً ماه ها طول می کشد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: