پرش به محتوا

روسیه فوتبال اروپا را ترک و به آسیا می پیوندد!«خداحافظ یوفا!» – فدراسیون فوتبال روسیه انتقال به کنفدراسیون آسیا را بررسی می کند

پس از اینکه یوفا در اوایل سال جاری باشگاه‌های فوتبال روسیه را از حضور در تمامی رقابت‌ها محروم کرد، اتحادیه فوتبال روسیه در حال بحث بر سر خروج از یوفا و انتقال تحت نظارت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) است. این تصمیم باید روز سه شنبه گرفته شود.

والری نپومنیاشچی، سرمربی شوروی، از پیوستن اتحادیه فوتبال روسیه (RFU) تحت نظارت کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) حمایت کرده است:
«من فکر می کنم تصمیم معقولی برای انتقال به فدراسیون آسیایی خواهد بود. من همبستگی خود را با اعضای کمیته اجرایی RFU که به انتقال به آسیا رای دادند، ابراز می کنم.»
Metaratings.ru به نقل از اسطوره مربیگری که یکی از مقامات تأثیرگذار در فوتبال روسیه است، نقل می کند.
پیش از این، آندری چرنیشف، سرمربی سابق باشگاه حرفه ای مسکو «اسپارتاک» از انتقال فوتبال روسیه تحت نظارت AFC حمایت کرده بود. با این حال، او تردید دارد که آیا همه اینها حتی با کنفدراسیون آسیا هماهنگ شده است یا خیر.
سرمربی سابق باشگاه «زنیت» سن پترزبورگ، ولاستیمیل پترژلا علیه تغییر صحبت کرد. مجله RB Sport به نقل از چک می گوید:
شما چاره ای ندارید، فقط آسیا شما را می پذیرد. این امر فوتبال روسیه را ۵ تا ۱۰ سال عقب خواهد انداخت.
الکساندر دیوکوف، رئیس اتحادیه فوتبال روسیه پس از جلسه کمیته اجرایی گفت که تصمیم برای انتقال سازمانش به AFC در تاریخ ۲۷ دسامبر اتخاذ خواهد شد.
کنفدراسیون فوتبال اروپا (یوفا) تیم ملی روسیه را از حضور در مسابقات لیگ ملت ها و مقدماتی یورو ۲۰۲۴ محروم کرد و تصمیم گرفت باشگاه های روسی در رقابت های اروپایی در فصل ۲۰۲۲/۲۳ شرکت نکنند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: