پرش به محتوا

هند و روسیه دلار را بخاک میسپارند.

دور از دلار و یورو: روسیه و هند می خواهند تجارت خود را با ارزهای ملی حل و فصل کنند

سمیر کابلوف نماینده ویژه روسیه در افغانستان گفت که مسکو و دهلی نو در حال کنار گذاشتن دلار و یورو در معاملات تجاری خود هستند. او این تصمیم را یک راهکار اساسی نامید.

سمیر کابلوف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور افغانستان اعلام کرد که روسیه و هند قصد دارند در آینده تجارت دوجانبه خود را با پول ملی انجام دهند. وی تاکید کرد:

«ما اساساً از دلار و یورو فاصله می گیریم، باید به ارزهای ملی روی بیاوریم.»

اما برای انتقال کامل، عدم تعادل تجاری پایدار باید به طور کامل حل شود.
هند پنج برابر بیشتر از آنچه حجمی که به فدراسیون روسیه صادر می‌کند از این کشور وارد می کند. به همین دلیل برای اینکه معامله کاملا یکسویه نباشد کارشناسان مشغول دست یافتن به یک مصالحه معقول هستند.

بانک مرکزی هند در ماه ژوئیه بخشنامه طولانی مدتی را صادر کرد و از بانک‌های این کشور خواست تا اقدامات احتیاطی بیشتری را برای معاملات صادرات و واردات به روپیه هند انجام دهند و دلیل آن علاقه جامعه تجاری بین‌المللی به استفاده از ارز داخلی است.
بزرگترین بانک هند، بانک دولتی هند، در آن زمان اعلام کرده بود که قطعاً حساب های روپیه ای ویژه ای را برای پردازش معاملات با روسیه باز خواهد کرد. آجی ساهای، مدیر عامل فدراسیون سازمان‌های صادراتی هند (FIEO) هفته گذشته اعلام کرد که این کشور در اواخر سال جاری مبادلات تجاری با روسیه را به روپیه آغاز خواهد کرد.
هر دو کشور در زمینه تحویل نفت نیز بر استقلال خود از سیستم های تجاری و اعتباری غربی تاکید می کنند، زیرا تحریم‌های غرب روسیه بر بیمه حمل‌ونقل نفت نیز تأثیر می‌گذارد.
در آغاز دسامبر، الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه، به طرف هندی پیشنهاد همکاری در اجاره و ساخت کشتی های باری بزرگ داد.
مسکو پس از دیدار نواک با پاوان کاپور، سفیر هند در روسیه، گفت که این امر به آنها اجازه می دهد تا به خدمات بیمه ای نفتکش های اتحادیه اروپا و بریتانیا دست بسته نباشند، لازم به ذکر است که استفاده از بیمه های کشتی و کشتیرانی کشورهای غربی موجب وابستگی شرکت های حمل و نقل و آنها شده و در مواردی که کشورهای غربی دست به تحریم دیگر کشورها می زنند معمول های کشتی های نفتکش این کشورها نیز دیگر بیمه نخواهد بود بدین ترتیب خریداران در مورد خرید از کشورهایی که کشتی های آنها توسط بیمه های غربی بیمه نمی شود تردید دارند چراکه خرید معمول های نفتی که بیمه نیستند برای خریداران ریسک بسیار بالایی دارد که در صورت رخ دادن اتفاقی و از دست رفتن محموله نفتی و یا نرسیدن و یا دیر رسیدن این محموله آنها در مقابل تعهدات طرف مقابل بی دفاع خواهند بود و دستشان از شکایت و اعتراض کوتاه خواهد بود.
بر اساس گزارش رسانه ها، FIEO از مدت ها قبل از مقامات هند خواسته بود که وابستگی خود را به کشورهای اروپایی برای حمل و نقل نفت کاهش دهند.
سازمانی که توسط وزارت بازرگانی هند برای ارتقای صادرات ایجاد شده است، در بیانیه ای اعلام کرد که دولت باید مسیرهای کشتیرانی خود را توسعه دهد و تولید کانتینرهای حمل و نقل را تقویت کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: