پرش به محتوا

قطع‌نامه احزاب کمونیست در کنگره حزب کمونیست کلمبیا

قطع‌نامه احزاب کمونیست در کنگره حزب کمونیست کلمبیا

منتشر شده در تارنگاشت عدالت

احزاب کمونیست و کارگری که به مناسبت بیست و سومین کنگرۀ حزب کمونیست کلمبیا در بوگوتا گرد هم آمدند، افزايش پيگرد قضايی دروغین در منطقه را که تهدیدی جدی برای دمکراسی است و اکنون کریستینا فرناندز دی کرشنر را در آرژانتین قربانی کرده است، رد می‌کنند.

در پرو نیز از ابتدای دولت پدرو کاستیلو، جناح راست دست به تهاجم ضد دمکراتیک، مخرب و کودتايی زده است که با سؤاستفاده از اشتباهات ريیس‌جمهور سابق کاستیلو که در نهایت به این استراتژی خدمت کرد، منجر به استیضاح و زندانی شدن وی شده است.

این مکانیسم‌های سلطه امپریالیستی به وضوح یک «طرح کندور» قضایی در منطقه را تشکیل می‌دهند و از سوی راست محلی و انحصارات رسانه‌ای هماهنگ می‌شوند.

توطئه‌ها علیه فرناندز و کاستیلو (مانند توطئه‌هایی که علیه لولا داسیلوا و دیلما روسف در برزیل یا علیه رافائل کوره‌آ و خورخه گلاس در اکوادور و اوو مورالس در بولیوی انجام گرفت) کاملاً خلاف حاکمیت قانون است و ابتدایی‌ترین آزادی‌های دمکراتیک را نقض می‌کند.

ما مطمئن هستیم که اين وظیفه همه نیروهای ضد امپریالیستی و دمکراتیک است که مخالفت خود را به شديدترين شکل ممکن با این «قانون» اعلام کنند تا در آمریکای ما دیگر هرگز ممنوعیت، زندانی سیاسی و کودتا وجود نداشته باشد.

ما یکصدا، از یک کلمبیای مترقی و دمکراتیک که راه را به سوی صلح کامل باز می‌کند، اعلام می‌کنیم:

– به دمکراسی‌های محدود پايان دهيد!
– به این پيگردها پايان دهيد!
– زنده باد همبستگی بین خلق‌ها!

بوگوتا، ۱۰ دسامبر ۲۰۲۲

حزب کمونیست آلمان،
حزب کمونیست آرژانتین،
حزب کار بلژیک،
حزب کمونیست شیلی،
حزب کمونیست کلمبیا،
حزب کمونیست اسپانیا،
حزب کمونیست پرتغال،
حزب کمونیست پرو – وطن سرخ،
حزب کمونیست پرو،
حزب کمونیست اروگوئه،
حزب کمونیست ونزوئلا

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: