پرش به محتوا

داستان شوم «انتقال انرژی» – پراخواتیلوف – ا. م. شیری

داستان شوم «انتقال انرژی»

ولادیمیر پراخواتیلوف (VLADIMIR PROKHVATILOV)

ا. م. شیری

صندوق سرمایه‌گذاری مولد بحران جهانی انرژی

فردریک ویلیام انگدال، نویسندۀ آمریکایی و مشاور مخاطرۀ راهبردی، مقاله‌ای در بارۀ چگونگی ایجاد بحران انرژی توسط  لری فینک از بلک‌راک* در وب سایت خود منتشر کرد.

بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری آمریکایی بلک‌راک در بسیاری از رویدادهای جهانی درگیر است. سرگئی پرسلگین، فیلسوف و مورخ نظامی روس معتقد است که این سه هیولای بزرگ مالی مانند بلک‌راک، ونگارد و استیت استریت هستند که امروزه خطوط طراحی جهانی را تعیین می‌کنند. همانطور که پروفسور کاتاسونوف می‌نویسد، این «سه هیولا» «آمریکا را می‌کند» و تلاش می‌کند تمام جهان را زیر سلطۀ خود درآورد.

فردریک انگدال یک تصویر قدرتمند از داستان شوم انتقال انرژی نشان می‌دهد.

«اکثر مردم دلایل واقعی بحران جهانی انرژی را زمانی که قیمت نفت، گاز و زغال سنگ به طور همزمان افزایش می‌یابد و منجر به تعطیلی شرکت‌های بزرگ شیمیایی، آلومینیوم و فولاد و سایر شرکت‌های صنعتی می‌شود، درک نمی‌کنند. دولت بایدن و رهبران اتحادیۀ اروپا، پوتین و عملیات ویژه نظامی روسیه در اوکراین را مسئول همه گناهان تصور می‌کنند. اما این طور نیست. بحران انرژی، یک طرح راهبردی است که توسط محافل سیاسی و شرکت‌های غربی از مدت‌های زیادی قبل برای از بین بردن اقتصاد صنعتی تحت عنوان یک دستور کار «سبز» کابوس‌آباد برنامه‌ریزی شده است! انگدال می‌نویسد: «ریشه این موضوع به خیلی وقت‌ها پیش از شروع عملیات در اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ برمی‌گردد».

بلک‌راک «سبز» را زیر می‌گیرد.

لری فینک، مدیرعامل بلک‌راک در ژانویۀ ۲۰۲۰، پیش از قرنطینه‌های ویرانگر «همه‌گیری»، با ارسال نامه‌ای به همکاران وال استریت و مدیران شرکت‌های بزرگ، چشم‌انداز سرمایه‌گذاری را تشریح کرد. فینک که بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری جهان را با حدود ۷ تریلیون دلار دارایی مدیریت می‌کند، در این نامه امتناع قطعی از سرمایه‌گذاری شراکتی را اعلام کرد. پول «سبز» خواهد ‌شد.

فینک سپس پیش‌بینی خود را دقیق‌تر کرد و نوشت: «در آیندۀ نزدیک … بازتوزیع قابل توجه سرمایه روی خواهد داد» و دستور داد: « هر دولت، هر شرکت و هر سهامدار باید با تغییرات آب و هوایی مقابله کند».

فینک در این نامه برنامۀ جدید سرمایه‌گذاری را تشریح کرد. وی تصریح کرد که بزرگترین صندوق جهان، سرمایه‌گذاری در حوزۀ نفت، گاز و زغال سنگ را متوقف می‌کند و افزود که «تغییرات آب و هوایی به یک عامل تعیین‌کننده در چشم‌انداز بلند مدت شرکت‌ها تبدیل شده و یک «تجدید ساختار بنیادی مالی در راه است».

از آن زمان، سرمایه‌گذاری در «طرز مدیریت زیست محیطی-اجتماعی»، شرکت‌هایی را که فعالیت‌هایشان با انتشار گاز دی‌اکسید کربن مرتبط است و در میان صندوق‌های تأمینی، بانک‌های وال استریت و صندوق‌های سرمایه‌گذاری رایج شده، مجازات می‌کند.

بلک‌راک به سازمان ملل رشوه می‌دهد

نامه فینک اعلان جنگ توسط تأمین‌کنندگان سنتی انرژی بود. بلک‌راک یکی از بنیانگذاران «گروه ویژۀ افشای مالی مرتبط با اقلیم» و یکی از امضاکنندگان برنامۀ «اصول سرمایه‌گذاری مسئولانه» تحت حمایت سازمان ملل است. شرکت‌کنندگان در این برنامه فقط سرمایه‌گذاری‌های کربن صفر را تبلیغ می‌کنند.

بلک راک در سال ۲۰۲۰، به اقدام اقلیمی ۱۰۰+، ائتلافی متشکل از صدها شرکت سرمایه‌گذاری که تا به امروز نزدیک به ۷۰ تریلیون دلار را مدیریت می‌کنند، ملحق شد و لری فینک توسط کلائوس شوآب به عضویت هیئت امنای مجمع جهانی اقتصاد در آمد.

در سال ۲۰۲۱، فینک با ارسال درخواستی به تعدادی از شرکت‌ها برای «افشای اطلاعات در مورد اینکه مدل کسب‌وکارشان چگونه با اقتصاد صفر پاک سازگار است»، وظیفۀ پلیسی به عهده گرفت. در نتیجه، تا سال ۲۰۲۲، سرمایه‌گذاری در اکتشاف و توسعۀ میادین نفت و گاز در سراسر جهان به یک تریلیون دلار کاهش یافت. انگدال می‌نویسد: «توقف سرمایه‌گذاری خارجی توسط بلک‌راک و سایر سرمایه‌گذاران وال استریت به معنای مرگ آهستۀ صنعت است».

آیا بایدن رئیس جمهور بلک‌راک است؟

بایدن در اوایل کارزار ریاست جمهوری خود در اواخر سال ۲۰۱۹، مخفیانه با فینک ملاقات کرد و او به بایدن گفت: «من اینجا هستم تا کمک کنم». اندکی پس از این دیدار، بایدن اعلام کرد: «ما از شرّ سوخت‌های فسیلی خلاص می‌شویم».

بایدن در دسامبر ۲۰۲۰، حتی قبل از آغاز به کار، برایان دیز، مدیر جهانی سرمایه‌گذاری پایدار بلک‌راک گلوبال را به عنوان دستیار رئیس جمهور و مدیر شورای اقتصاد ملی منصوب کرد. دیز که در زمان اوباما نقش مهمی در تدوین توافقنامۀ آب و هوای پاریس داشت،«طرح بایدن برای جنگ با انرژی فسیلی را طراحی کرد».

خط لولۀ عظیم نفت کی‌استون XL تعطیل شد، بایدن به توافقنامۀ آب و هوایی پاریس، که در سال ۲۰۱۵ توسط اوباما امضا شد، اما بعداً توسط ترامپ رد شد، پیوست و جریمه‌های ۵۱ دلاری به دلیل انتشار یک تن دی‌اکسید کربن را برای صنعت نفت و گاز آغاز کرد. همۀ این‌ها یک فاجعه برای صنعت نفت و گاز آمریکا بود.

نابودسازی صنایع نفت!

پالایشگاه‌های آمریکایی به عنوان هدف اصلی بلک‌راک و بایدنِ تحت کنترل این صندوق انتخاب شدند. در دو سال اول ریاست جمهوری بایدن در ایالات متحدۀ آمریکا، پالایش نفت روزانه یک میلیون بشکه بنزین و گازوئیل کاهش یافت. در سال ۲۰۲۳، در نتیجۀ پایان سرمایه‌گذاری بلک راک، پالایش نفت، طبق محاسبات انگدال، ۱.۷ میلیون بشکه دیگر در روز کاهش خواهد یافت.

مدیرعامل شورون اخیراً با اشاره به کاهش شدید سرمایه‌گذاری نفتی وال استریت و سیاست‌های بایدن گفت که دیگر هرگز پالایشگاه‌های جدید در ایالات متحده ساخته نخواهد شد.

انگدال می‌نویسد: «در اروپا، اورسولا فون در لاین فاسد و بدنام به لری فینک پیوست. او در سال ۲۰۱۹ از عضویت در هیئت مدیرۀ انجمن جهانی اقتصاد امتناع کرد تا ریاست کمیسیون اتحادیۀ اروپا را به عهده بگیرد. اولین اقدام مهم او در بروکسل تبلیغ برنامۀ کربن صفر بود».

در نتیجه، اتحادیۀ اروپا مالیات‌های سنگین کربنی بر شرکت‌های اروپایی وضع کرد و مدت‌ها قبل از آغاز عملیات ویژۀ نظامی [روسیه در اوکراین] محدودیت‌های زیادی را بر شرکت‌های نفت، گاز و زغال‌سنگ اعمال کرد.

انگدال نتیجه می‌گیرد: «اثر ترکیبی برنامه تقلبی مدیریت زیست محیطی-اجتماعی فینک در دولت بایدن و دیوانگی کربن صفر اتحادیۀ اروپا، بدترین بحران انرژی و تورم تاریخ را رقم زد».

بلک راک اروپا و کل جهان را تسخیر می‌کند

همانطور که نوشتیم، بلک راک که پس از درهم شکستن صنعت نفت و گاز آمریکا و تسلط بر اروپا، همراه با ونگارد و استیت استریت، بزرگترین شرکت سرمایه‌گذاری آلمانی دویچه وونن و از طریق آن، بزرگترین شرکت‌ها و بانک‌های آلمان (دویچه بانک، زیمنس، لوفت‌هانزا، آلیانس) در آلمان را تحت کنترل گرفت، در آلمان مانند یک مالک رفتار می‌کند.

فرانسه نیز به درندۀ سرمایه‌گذاری آمریکایی تسلیم شد. آژانس توسعۀ فرانسه و وزارت محیط زیست آلمان همراه با بلک‌راک با هدف «بسیج سرمایه‌گذاری نهادی بزرگ در بخش‌های مرتبط با آب و هوا در بازارهای نوظهور» در مقیاس بزرگ، در پروژۀ «مشارکت مالی آب و هوا» شرکت کردند. سرمایه‌گذاری‌ها به کشورهای جنوب شرقی آسیا، آمریکای لاتین و آفریقا هدایت خواهند شد.

آمریکا قصد دارد تمام دنیا را به هزینۀ دیگران به اقتصاد سبز منتقل کند. بنابراین، آلمان و فرانسه باید هر کدام ۳۰ میلیون دلار برای مبارزه با گرمایش افسانه‌ای زمین هزینه کنند.

همانطور که نوشتیم، بلک‌راک، ونگارد، استیت استریت  و فیدیالتی شرکت بزرگ داروسازی بیگ فارما (Big Pharma) را که هیستری جهانی «مبارزه با بیماری همه‌گیر» در راستای منافع آن به راه افتاد، کنترل می‌کنند. سه تا از این صندوق‌های سرمایه‌گذاری و همچنین، مدیریت سرمایه‌گذاری مورگان استنلی، ده شرکت دارویی برتر- تولیدکنندگان اصلی واکسن‌ها را کنترل می‌کنند. و اکنون بحران جهانی انرژی، بمعنی حملۀ بین‌الملل مالی تحت فرماندهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری آمریکایی به بخش‌های سنتی انرژی محسوب می‌شود.

*– بلک‌راک یک شرکت خدمات مالی آمریکایی چندملیتی است، که در زمینۀ سرمایه‌گذاری، مدیریت سرمایه‌گذاری، مدیریت ثروت و دارایی فعالیت می‌کند و با حدود ۱۰ تریلیون دلار آمریکا دارایی تحت مدیریت خود، به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت مدیریت دارایی جهان شناخته می‌شود. نقل با تصحیح انشایی از ویکی‌پدیا مترجم

برگرفته از: تارنمای بنیاد فرهنگ راهبردی

۲۷ آذر- قوس ۱۴۰۱

 

 

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: