پرش به محتوا

بابت اطلاع بی بی سی، این اسمش اعتصاب است!

رسانه حکومتی بی بی سی فارسی در هفته‌های گذشته بارها مدعی آغاز اعتصاب عمومی در ایران شده است بابت اطلاع کارکنان و مسئولین این رسانه حکومتی مطلب زیر منتشر میشود تا بی بی سی بداند این اسمش اعتصاب است!

اعتصاب ۴۰ هزار نفر از کارکنان بخش ریلی انگلیس و سردرگمی مسافران

 منتظر عمل غیر اورژانسی خود هستند، باید مدت زمان بیشتری منتظر عمل جراحی خود بمانند و بیش از 64 هزار بیمار سرپایی از جمله بیمارانی که برای چکاپ سرطان قرار بود به بیمارستان مراجعه کنند، باید باز هم در صف انتظار بمانند.

مشکل دیگری نیز که در حال حاضر گریبان جامعه انگلیس را گرفته این است که به علت اعتصاب کارکنان اداره پست سلطنتی، کارکنان سرویس سلامت ملی برای آنکه به بیماران خود اطلاع دهند که نوبت جراحی آنها به تعویق افتاده، مجبور شدند از طریق تلفن این کار را انجام دهند.

پیشتر اتحادیه تجاری عمومی بریتانیا موسوم به GMB نیز اعلام کرد بیش از 10 هزار نفر از کارکنان بخش اورژانس در سراسر انگلیس و ولز در اعتراض به حقوق پایین و شرایط کاریشان، دست به اعتصاب خواهند زد.

این اتحادیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ااعتصاب کنندگان شامل پیراپزشکان، دستیاران مراقبت های اورژانسی و اپراتورهای اورژانس در 9 مرکز خدمات منطقه ای آمبولانس هستند که اعتصاب خود را از 21 تا 28 دسامبر برگزار می کنند.

این در حالی است که دولت انگلیس در نظر دارد برای مقابله با اعتصابات احتمالی کادر درمان در زمستان پیشِ‌رو، از نیروهای مسلح این کشور استفاده کند.براساس این تصمیم اضطراری دولت، کادر نیروهای مسلح می‌توانند در صورت اعتصاب احتمالی کادر درمان و کارکنان بیمارستان‌ها در ماه‌های پیشِ‌رو، به‌عنوان راننده آمبولانس و یا حتی به‌عنوان بهیار ارتش در بیمارستان، فعالیت کنند.

در حال حاضر اعتصابات گسترده‌ای در بسیاری از بخش‌های دیگر بریتانیا در جریان است. چند روز پیش، برای اولین بار در حدود 40 سال گذشته، معلمان مدارس ابتدایی و متوسطه و بسیاری از مهدکودک‌های محلی در سراسر این بخش انگلیس در اعتراض به پیشنهاد نرخ افزایش برای دستمزدها دست از کار کشیدند.

در حالی که محافظه کاران انگلیس امیدوار بودند با روی کار آمدن «ریشی سوناک» بعد از ماه‌ها هرج و مرج و آشفتگی در دوران نخست وزیری جانسون و تراس، آرامشی حاصل شود اما تردیدها درباره شایستگی سوناک همچنان در حال افزایش است.

البته خود سوناک هم زمانی که یک ماه پیش فراکسیون پارلمانی او را به عنوان رهبر حزب و دولت انتخاب کرد، در مقابل درب خیابان داونینگ پلاک 10 به طور جدی وعده «عدالت» و «مسئولیت» را داد. اما تردیدها در مورد این ادعای سوناک در مدت بسیار کوتاهی افزایش یافته است.

اساساً تورم بی سابقه، مالیات‌های بالا، بحران در خدمات عمومی، کاهش سیستم مراقبت های بهداشتی و آغاز یک رکود احتمالا طولانی مدت محافظه کاران بریتانیا را ناآرام کرده است. علیرغم آغازی تازه تحت رهبری سوناک، حزب محافظه کار هنوز حدود 20 درصد از حزب اپوزیسیون کارگر در نظرسنجی ها عقب است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: