پرش به محتوا

ارتش بلاروس به ناتو دندان نشان داد.ارتش بلاروس آزمایش آمادگی رزمی غافلگیرانه را انجام داد

در پس زمینه جنگ اوکراین، بلاروس به طور شگفت انگیزی تمرین نظامی گسترده ای را آغاز کرده است.
در برخی مناطق کشور تردد خودروها در این مدت محدود خواهد بود. رهبری بلاروس بر ماهیت دفاعی این تمرین تاکید می کند.
ارتش بلاروس روز سه شنبه آزمایش غافلگیرانه آمادگی رزمی خود را آغاز کرد.
به گفته وزارت دفاع، این رزمایش بزرگ به دستور الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهور این کشور انجام شده است.
در بیانیه مطبوعاتی مربوطه آمده است که این اقدام دارای ویژگی پیچیده ای است. نیروها باید در اسرع وقت به مکان های از پیش تعیین شده بروند، آنها را به فناوری مهندسی مجهز کنند، نگهبانی و دفاع خود را سازماندهی کنند و بر روی رودخانه های ممل و برسینا پل بسازند.
مقامات نظامی در مینسک به مردم درباره محدودیت های ترافیکی در خیابان ها هشدار دادند.
رزمایش غافلگیرانه قبلی آمادگی رزمی در جمهوری شوروی سابق در ۱۱ تا ۱۲ اکتبر انجام شد. حدود ۵۰۰ پرسنل ارتش و تجهیزات جنگی سنگین در آن شرکت داشتند.
این بار وزارت دفاع بلاروس به طور خاص بر ماهیت دفاعی این رزمایش تاکید کرد. رئیس اداره همکاری های نظامی بین المللی، والری رونکو، اعلام کرد که بررسی های آمادگی رزمی نیروهای مسلح داخلی به صورت تصادفی انجام شده است.
ترکیب شرکت کنندگان به تدریج افزایش می یابد. الکساندر ولفوویچ، معاون شورای امنیت ملی بلاروس نیز به نوبه خود گفت که شرکت کنندگان در آزمون غافلگیرکننده باید از جمله وظایفی را انجام دهند که بر پایه بر اساس تجزیه و تحلیل و تجربه عملیات ویژه روسیه در اوکراین بنا شده است.

از جمله اهداف فراوانی که قرار است در این رزمایش به آن پرداخته شود: یک راهپیمایی طولانی در سرمای سخت به سمت یک منطقه ناآشنا، که در آن وظایف محافظت از اهداف مختلف باید انجام شود، رد گیری منابع و موقعیت های شلیک دشمن و انجام وظایف تاکتیکی و توپخانه ای.

به گفته ولفوویچ، یک یگان نظامی واقع در جنوب این کشور از صبح دیروز به حالت آماده باش کامل رزمی درآمد. وظیفه آنها محافظت از اهدافی در مرز با اوکراین است. تمرین غافلگیری به تدریج گسترش خواهد یافت.
پس از آن، نتایج آنها به طور کامل تجزیه و تحلیل و به رئیس جمهور ارائه خواهد شد.
بلاروس آماده واکنش به شرایط سخت نظامی-سیاسی هم در جهان و هم در اروپای شرقی است.
در این رابطه معاون شورای امنیت به بازرسی خود از واحدها و ابزارهای مبارزه با تروریسم و مقابله با ناآرامی‌های گسترده اشاره کرد.
در آغاز ماه اکتبر، رئیس جمهور لوکاشنکو اعلام کرد که اوکراین ۱۵۰۰۰ نفر از نیروهای خود در مرز با بلاروس متمرکز کرده است.
وی تاکید کرد که کشورش در عملیات ویژه روسیه شرکت نمی کند. با این حال، بلاروس می خواهد حملات لهستان، لیتوانی و لتونی را خنثی کند.
از آن زمان، مینسک بارها در مورد اقدامات تحریک آمیز در مرزهای دولتی و تشدید اقدامات احتیاطی در آنجا گزارش داده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: