پرش به محتوا

جانیان روانی در قدرت و مهاجرت از اسرائیل.

ترجمه میرفخرایی

«رادیکال ترین دولت در تاریخ اسرائیل» – شهروندان به طور دسته جمعی کشور را ترک می کنند

اینکه در اسرائیل جمایتکاران حکومت میکنند نه جدید است و نه استثنایی، در اسرائیل همیشه جنایتکاران در قدرت بوده‌اند اما این حاکمان هر روز افراطی تر و نژاد پرست تر شده‌اند.

به گزارش رسانه های روسیه، ائتلاف دولت جدید نتانیاهو هنوز در اسرائیل ایجاد نشده است، اما شهرک نشینان رادیکال اکنون می توانند به آتش به اختیاریشان علیه فلسطینی‌ها امیدوار باشند.
اکنون یک جنبش جدید یهودی از اتباع اسرائیل خواسته است که کشور را به دلیل نتایج افتضاح انتخابات خیر کنست که موجب قدرت گیری هرچه بیشتر راست افراطی نژادپرست شد ترک کنند.

به گزارش رسانه‌های اسرائیل، یک جنبش یهودی جدید روز دوشنبه در شبکه‌های اجتماعی بیانیه‌ای را منتشر کرد و از اتباع اسرائیلی خواست تا کشور را به دلیل نتایج انتخابات ماه گذشته کنست ترک کنند.

خواسته اصلی این جنبش این است که اسرائیلی‌ها مانع نفوذ دولت ائتلافی آتی بنیامین نتانیاهو شوند، زیرا دولت راست‌گرای جدید به دنبال گنجاندن دیدگاه شدیدا رادیکال و نژادپرستانه خود در قوانین کشور و گسترش بیشتر شهرک‌ها در مناطق «یهوده و سامره» است.
روزانه پیام‌هایی به گروه‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی ارسال می‌شد که در آن توضیح می‌داد که دولت جدید در رابطه با قوانین با فلسطین و قوانین مذهبی چه برنامه های در پیش دارد.
و تصمیمات و حرکات جدید دولت اساساً یک گام به عقب برای ملت خواهد بود. هدف اصلی این جنبش جمع آوری ده هزار شهروند اسرائیلی و کمک به مهاجرت آنها از اسرائیل است.
ژائیر لاپید، نخست وزیر مستعفی اسرائیل، در عین حال دولت آینده را «افراطی ترین و دیوانه ترین دولت در تاریخ اسرائیل» توصیف کرده است.

این خبر در حالی منتشر می شود که به نظر می رسد نتانیاهو در آستانه تشکیل دولت است و در بحبوحه انتقادات مداوم رقبای سیاسی او که او را متهم کرده اند که می خواهد پست های کلیدی را به متحدان افراطی تر از خود او بدهد.
قرار است چندین پست وزارتی با سیاستمداران بسیار جنجالی، بدنام و بحث برانگیز پر شود.
ایتامار بن گویر، محکوم به حمایت از یک سازمان تروریستی، قرار است وزیر امنیت ملی شود.
بزالل اسموتریچ، رهبر حزب صهیونیسم مذهبی، کنترل مدیریت نظامی در سرزمین های اشغالی را در وزارت دفاع به عهده خواهد گرفت. در نتیجه اسموتریچ اقدامات ارتش در کرانه باختری و سیاست شهرک سازی بحث برانگیز را تعیین خواهد کرد.
تیتر روزنامه اسرائیل هیوم بود: «حاکم جدید یهودیه و سامره».
این روزنامه گزارش داد اسموتریچ می خواهد اداره نظامی را ظرف دو سال منحل کند. این در واقع گام احتمالی الحاق کامل سرزمین های اشغالی است.
در حال حاضر حدود نیم میلیون شهرک نشین در کرانه باختری زندگی می کنند.
ان جی او سازمان غیردولتی اسرائیلی «صلح نو» هشدار داد که حزب صهیونیسم مذهبی می‌خواهد کنترل اداره مدنی غیرنظامی در کرانه باختری را به دست بگیرد تا در نهایت کل کرانه باختری را ضمیمه کند.
اداره مدنی غیرنظامی یک سازمان دولتی اسرائیل است که در کرانه باختری فعالیت می کند. این سازمان در سال ۱۹۸۱ توسط دولت اسرائیل برای انجام وظایف بوروکراتیک در سرزمین های اشغال شده تأسیس شد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: