پرش به محتوا

هزینه رقابت با چین و روسیه.آمریکا: رقابت با چین و روسیه اولویت اصلی امنیت ملی ما است.

قانون بودجه دفاع ملی ایالات متحده در نظر دارد سال آینده مجموعاً ۸۵۸ میلیارد دلار به ارتش ایالات متحده اختصاص دهد.
به گزارش رسانه های روسیه و آمریکا، رقابت با چین و روسیه اولویت اصلی امنیت ملی ایالات متحده است.
سناتورهای آمریکایی و اعضای مجلس نمایندگان در مورد قانون بودجه دفاع ملی که بر بودجه وزارت دفاع ایالات متحده حاکم است، به مصالحه دست یافته اند. پیش بینی می شود که این هزینه در سال ۲۰۲۴ حدود ۴۵ میلیارد دلار بیشتر از آنچه جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده در ابتدا درخواست کرده بود، باشد.
علاوه بر این، برنامه هایی برای اعطای «کمک های امنیتی» متعدد دیگر به اوکراین و گسترش همکاری با تایوان وجود دارد.
پس از مذاکرات طولانی، کمیته‌های نیروهای مسلح مجلس نمایندگان و سنا پیش‌نویس نهایی این قانون را عصر سه‌شنبه منتشر کردند و قصد دارند تا پایان هفته آن را برای رای‌گیری ارائه کنند.
این لایحه هزینه های گسترده در مجموع ۸۵۸ میلیارد دلار برای بودجه دفاعی سال آینده فراهم می کند. سیاستمداران این افزایش را با تورم و ارسال گران قیمت اسلحه به کیف توجیه می کنند.
در مقدمه این قانون آمده است که این سند باید بر «اولویت های کلیدی امنیت ملی برای ایالات متحده، از جمله رقابت های استراتژیک با چین و روسیه» تمرکز کند.
سایر اولویت‌ها نیز شامل پیشرفت فناوری‌های جدید مانند سلاح‌های مافوق صوت، هوش مصنوعی، ارتباطات 5G و محاسبات کوانتومی، و همچنین مدرن‌سازی کشتی‌ها، هواپیماها و وسایل نقلیه آمریکایی و بهبود زندگی سربازان و خانواده‌هایشان است.
علاوه بر بودجه وزارت دفاع و وزارت انرژی (که زرادخانه هسته ای ایالات متحده را مدیریت می کند)، این قانون ۸۰۰ میلیون دلار اضافی را به ابتکار کمک امنیتی اوکراین اختصاص می دهد. این مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار بیشتر از درخواست اولیه رئیس جمهور آمریکا است.
از ماه فوریه، دولت ایالات متحده بیش از ۱۹ میلیارد دلار کمک نظامی مستقیم از بودجه پنتاگون به کیف را تصویب کرده بود.
اکنون، آخرین لایحه بودجه اضافی را برای تقویت تولید تسلیحات و پر کردن زرادخانه های خالی شده ارتش ایالات متحده فراهم می کند. (این سلاح‌ها به اوکراین ارسال شده اند – مترجم)
پیش نویس قانون جدید همچنین قانون به اصطلاح تاب آوری تقویت شده تایوان را تأیید می کند که «توسعه همکاری امنیتی» با جزیره را فراهم می کند و قرار است تا ۱۰ میلیارد دلار برای این جزیره طی پنج سال آینده تأمین کند.

این امر می تواند بار دیگر توسط پکن محکوم شود، زیرا تایوان بخشی از قلمرو مستقل جمهوری خلق چین در نظر است و بارها از واشنگتن خواسته شده است که به همه روابط مستقیم با تایپه پایان دهد.
پروژه دیگری که چین را هدف قرار می دهد، به نام ابتکار بازدارندگی اقیانوس آرام ایالات متحده، بر اساس پیش نویس قانون فعلی، ۱۱.۵ میلیارد دلار بودجه اضافی دریافت خواهد کرد. قانون تصویب بودجه دفاع ملی باید توسط هر دو مجلس نمایندگان و سنا تصویب و به رأی گذاشته شود.
این اقدام ضروری است زیرا احزاب جمهوری‌خواه و دموکرات معمولاً تلاش می‌کنند تا انواع مسائل غیر مرتبط با دفاع را در لایحه هزینه‌های سالانه بگنجانند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: