پرش به محتوا

زاخاروا: اعترافات مرکل برای یک دادگاه جنگی مناسب است.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه درباره مصاحبه مرکل با دی تسایت اظهار نظر کرد. او خاطرنشان می کند که تصدیق صدراعظم سابق مبنی بر اینکه توافقات مینسک تنها برای به تعویق انداختن جنگ اوکراین ضروری است، مبنایی برای دادگاه تریبونال جنگی است.
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: سخنان آنگلا مرکل صدراعظم سابق در مصاحبه با دی تسایت مبنی بر اینکه توافقات مینسک به منظور مهلت دادن به طرف اوکراینی امضا شده است، مطمئناً در چارچوب تریبونال جنگی میگنجد. او گفت:
«آنچه مرکل در مصاحبه خود گفت شهادت یک نفر است که مستقیماً اعلام کرد هر کاری که در سال‌های ۲۰۱۴-۲۰۱۵ انجام شد با هدفی معینی بوده:

«منحرف کردن جامعه جهانی از مشکلات واقعی، خرید زمان، مسلح کردن رژیم کی یف و کشاندن امور به یک درگیری بزرگ.»

به گفته زاخارووا، اعتراف صدراعظم سابق آلمان وحشتناک به نظر می رسد:
«جعل به عنوان یک شیوه عمل در کشورهای غربی – دسیسه ها، دستکاری ها، انواع حقیقت، تحریف عدالت و قانون هر گونه که به ذهنتان برسد. وی تاکید کرد:

«نمایندگان غربی حتی در آن زمان، در سال ۲۰۱۵، زمانی که ساعت‌ها مذاکره کرده بودند، می‌دانستند که هرگز این کار را نخواهند کرد، که سلاح‌ها را به رژیم کی‌یف پمپاژ خواهند کرد.»

آنها نه برای زنان، نه برای کودکان، نه به جمعیت غیرنظامی دونباس و نه به طور کلی به اوکراین کوچکترین احساس مسئولیتی می کردند. آنها به درگیری نیاز داشتند و از آن زمان در سال ۲۰۱۵ برای آن آماده بودند.
ماریا زاخارووا در مورد مصاحبه روز گذشته آنگلا مرکل در کانال تلگرام خود اظهار نظر کرد. او از مرکل جملاتی را نقل کرد که در مصاحبه تسایت گفته است: «توافق مینسک ۲۰۱۴ تلاشی برای دادن زمان به اوکراین بود.» مرکل همچنین افزود که تردید دارد که کشورهای ناتو در آن زمان می توانستند به همان اندازه که اکنون برای کمک به اوکراین انجام می دهند، انجام دهند.»
زاخارووا در ادامه نوشت:
«یعنی برلین و کل غرب جمعی بر این اساس، از توافقات مینسک پیروی نکردند، از تبعیت از قطعنامه شورای امنیت سرباز زدند، اما در حقیقت رژیم کیف را با سلاح پمپاژ کردند.»
[غرب] تمام جنایات رژیم کی یف در دونباس و اوکراین را به نام ضربه قاطع علیه روسیه نادیده گرفت.
مرکل در مصاحبه با روزنامه دی تسایت که در ۷ دسامبر سال جاری منتشر شد، دقیقا چنین گفته بود:

«توافق مینسک ۲۰۱۴ تلاشی بود برای دادن زمان به اوکراین… برای همه ما روشن بود که این یک درگیری است که منجمد شده، مشکلی که حل نشده بود، اما این دقیقاً همان چیزی است که به اوکراین وقت ارزشمند لازم را داد.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: