پرش به محتوا

مرکل هم بدنبال جنگ بود!

اشپیگل به مدت یک سال صدراعظم سابق را همراهی کرد. اسکات ریتر توجه را به گفته های آنگلا مرکل در اشپیگل متمرکز می کند:
مرکل نیز می‌خواست به اوکراین برای مینسک ۲ زمان بدهد تا خود را آماده جنگ کند؛ او(مرکل) هم هرگز علاقه‌ای به راه‌حل مسالمت‌آمیز درگیری دونباس نداشت.
این یک تحلیل بسیار جنجالی در مورد دیدگاه های آنگلا مرکل است که توسط اشپیگل منتشر شده است:
«او [مرکل] پس از آن و بعداً در مذاکرات مینسک معتقد بود که باید برای اوکراین زمان خرید تا این کشور بتواند از آن برای مقاومت بهتر در برابر حمله روسیه استفاده کند.»
هدف تمام دیپلماسی آلمان هرگز حل مسالمت آمیز مناقشه بر اساس مینسک ۲ نبود، بلکه به دست آوردن زمان برای تسلیح مجدد اوکراین بود.
اسکات ریتر، تحلیلگر نظامی، که برای Consortium News می نویسد، این دیدگاه را در راستای کودتای مایدان با حمایت غرب در اوکراین قرار می دهد.
در مقدمه مشارکت ریتر آمده است: «جنگ تنها گزینه ای بود که مخالفان روسیه در نظر گرفتند. و بله، این گزاره درستی است که پوتین اخیراً اعلام کرد که اعتماد به غرب، در مذاکرات و وعده‌هایی که داده شده، ظاهراً اشتباه بوده است.
ریتر در ادامه می گوید:
پوتین در نشستی با همسران و مادران سربازان روسی که در اوکراین می جنگند، از جمله برخی از بیوه های کشته شدگان، اعتراف کرد که موافقت با توافقنامه مینسک اشتباه بوده است. در آن زمان مشکل دونباس باید از طریق نظامی حل می شد. به خصوص با توجه به این که دومای دولتی روسیه قبلاً به پوتین مأموریت داده بود که این کار را انجام دهد.
پوتین بارها با اتهامات و سؤالاتی مواجه شده است که چرا این همه منتظر ماند. اسکات ریتر خاطرنشان می کند:
«پوتین هشت سال صبر کرد تا استقلال آنها (جمهوری های مردمی در دونباس) را به رسمیت بشناسد و سپس در ماه فوریه تهاجم تمام عیار به دونباس را آغاز کرد. »
او تا کنون منتظر ماند به این امید که توافق مینسک که توسط آلمان و فرانسه تضمین شده و توسط شورای امنیت سازمان ملل تایید شده است، بحران را با دادن خودمختاری بیشتر به دونباس در حالی که بخشی از اوکراین باقی میماند حل کند.
اما کیف هرگز توافقات را اجرا نکرد و به اندازه کافی از سوی غرب برای اجرای آنها تحت فشار قرار نگرفت.
اعتراف مرکل همچنین لفاظی فعلی آلمان در مورد مناقشه اوکراین را در رسوا میکند و چهره واقعی این کشور را در این مناقشه به تصویر میکشد.
بحث «شکست تمدن» نیست، اما این جنگ عمداً توسط غرب – از جمله توسط صدراعظم آلمان – مرکل تشدید شد.
هرگز نباید راه حلی مسالمت آمیز وجود داشته باشد. غرب جنگ را می خواست، آن را دریافت کرد – حتی اگر اکنون آن را ببازد.
هم از ظاهر جذاب ناظران OSCE – که برخی از آنها، طبق اسناد و یافته های روسیه، عمداً اطلاعات را برای ارتش اوکراین جاسوسی و ارسال میکردند – تا فرمت نرماندی، که قرار بود اجرای آن را تضمین کند، تا «کمک نظامی دفاعی» آمریکا به اوکراین. ریتر می نویسد: اوکراین از طریق ایالات متحده آمریکا از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۲ به یک گرگ در لباس میش تبدیل شد.
ریتر نتیجه می گیرد که این نه برای آلمان، نه اوکراین و نه همه کسانی که خود را در ردای دیپلماسی پیچیده‌اند و اما در عمل در حال اجرای توطئه‌های شیطانی هستند، پایان خوبی نخواهد داشت.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: