پرش به محتوا

الیور استون: آمریکا مقصر اصلی در درگیری اوکراین است.الیور استون کارگردان، ایالات متحده را مقصر واقعی درگیری در اوکراین می خواند

الیور استون کارگردان آمریکایی و برنده سه جایزه اسکار در مصاحبه ای با دولت آمریکا تسویه حساب کرد. او آمریکا را به دامن زدن به درگیری در اوکراین متهم کرد و از اینکه به بایدن رای است ابراز پشیمانی کرد.

الیور استون کارگردان و فیلمنامه نویس آمریکایی در مصاحبه ای با مجله صربی سیاست به مناسبت جشنواره فیلم RSIFF گفت که واشنگتن مسئول دامن زدن به درگیری ها در اوکراین است. وی خاطرنشان کرد:
«از سال ۲۰۱۴ چه اتفاقی در دونباس افتاده است و چند نفر به دلیل حمایت گسترده ایالات متحده از ارتش اوکراین آنجا را ترک کردند؟از سال ۲۰۱۴، اوکراین دیگر بی طرف نبود، بلکه علیه روسیه بود و این تعادل را به هم زد و به همین دلیل درگیری شروع شد.


وی دولت آمریکا را به ریاکاری متهم کرد و تاکید کرد که آمریکا «اگر بخواهد همه قوانین را زیر پا می گذارد» اما سایر کشورها را به خاطر این کار محکوم می کند.
استون همچنین به خبرنگاران صرب گفت که از دولت بایدن ناامید شده و از اینکه در آن زمان به او رای داد پشیمان است.
او گفت: «دولت بایدن در حال استحاله است. این اشتباه بود که به این مرد رای دادم.»
به گفته این کارگردان، بایدن ثابت کرده است که یک رهبر ناتوان است. به گفته استون، سیاست او در قبال کرملین خطرناک است.
این کارگردان که برای فیلم های معروفی مانند متولد چهارم جولای، پلاتوون و قطار سریع السیر نیمه شب برنده جایزه اسکار شده است، بارها از سیاست خارجی آمریکا انتقاد کرده است.
او حمایت ایالات متحده از عملیات کوندور سرویس های مخفی آمریکای لاتین را محکوم کرد، که در آن مخالفان به نفع دیکتاتوری های دست راستی شکنجه و قتل شدند.
او بارها در حمایت از جولیان آسانژ صحبت کرده و از سیاست های باراک اوباما انتقاد کرد که به نظر او «بزرگترین دولت امنیتی و نظارتی جهانی را ایجاد کرد – بسیار فراتر از اشتازی در آلمان شرقی».

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: