پرش به محتوا

خواسته های رسمی آمریکا از ایران برای جمع کردن اغتشاشات!گزارش: غرب برای توقف حمایت خود از ناآرامی های ایران شروطی را تعیین می کند

یک مقام ارشد امنیتی ایران فاش کرد که برخی از کشورهای غربی اعلام کرده‌اند که در صورتی که تهران به‌طور کامل با شروط آنها موافقت و به آنها واقعا عمل کند، حمایت خود از ناآرامی‌های خشونت‌آمیز ایران را متوقف خواهند کرد.

به گزارش روسیه امروز، یک مقام ارشد امنیتی ایران گفت برخی از کشورهای غربی که ناآرامی ها و اغتشاشات خونین اخیر ایران را حمایت و تحریک کردند، اعلام کرده اند که در صورتی که تهران به طور کامل به شرایط آنها عمل کند، حمایت خود را از این ناآرامی ها پس خواهند گرفت.

این مقام که نخواست نامش فاش شود، روز دوشنبه به شبکه تلویزیونی عربی زبان العالم گفت که دولت های غربی به دولت ایران پیشنهاد کرده اند که آماده توقف مرحله جدید جنگ هیبریدی خود علیه ایران هستند.
در مقابل، ایران باید شروع به پمپاژ بدون قید و شرط و فراوان نفت و گاز طبیعی به بازارهای جهانی انرژی کند، بازارهایی که در بحبوحه عملیات نظامی روسیه در اوکراین و اقدامات تحریمی علیه مسکو بشدت به دلیل کمبود نفت و گاز ناپایدار شده‌اند.
همچنین از جمهوری اسلامی خواسته شده است که در گفتگوها درباره احیای توافق هسته ای ۲۰۱۵ به طور کامل به خواسته های آمریکا تن دهد.
به عبارت دیگر، ایران باید دیکته و دستورهای آمریکا در مورد توافق هسته ای را بپذیرد.
این مقام امنیتی ایران همچنین آشتی با عربستان و حل و فصل اختلافات با دولت ریاض بر سر مسائل منطقه ای را سومین شرط تحمیل شده از سوی سازمان های اطلاعاتی غربی در پس این ناآرامی ها عنوان کرد. در نهایت گفته می شود که از تهران خواسته شده است که تمامی روابط دیپلماتیک، اقتصادی و تجاری با مسکو را قطع کند و هرگونه همکاری با روس ها را متوقف کند.

کارشناسان در ایران می‌گویند چهار شرطی که غرب برای توقف حمایت از ناآرامی‌ها در ایران وضع کرده است، روشن می‌سازد که غرب ناآرامی‌ها را ابزاری برای اهرم فشار علیه ایران می‌داند و این سیاست‌ها را تحت عنوان حمایت از مردم ایران انجام می‌دهد. حقوق زنان به عنوان بهانه و دستاویز و بخشی از جنگ روانی و رسانه ای علیه تهران در این رابطه پیگیری می شود.
ایالات متحده اخیراً علاقه چندانی به راه اندازی مجدد توافق هسته ای با تهران نشان نداده است – به ویژه پس از آن که ایران از اواسط سپتامبر توسط موجی از ناآرامی ها دچار آشوب و اغتشاش شد.

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران، روز شنبه گفت که ایالات متحده اکنون به جای مذاکرات متوقف شده توافق هسته ای با ایران
برای احیای روابط بین المللی، علاقه دارد بر «فروش تسلیحات ایرانی به روسیه» و «حمایت از معترضان» در این کشور تمرکز کند.


متن منتشر شده در تارنمای العالم

شروطی از سوی برخی کشورهای غربی برای عدم حمایت از اغتشاشات در ایران تعیین شده است

برخی از کشورهای غربی حامی اغتشاشات در ایران اعلام کرده اند به شرط رعایت چند شرط از سوی ایران از اغتشاشگران حمایت نخواهند کرد.

جهان – ایران

در حالی که برخی از کشورهای حامی اغتشاشگران در ظاهر ادعا می کنند که از اغتشاشگران در ایران حمایت نمی کنند، اما واقعیت های میدانی در عمل خلاف این را ثابت می کند.

یک مقام امنیتی در گفت و گو با شبکه العالم با اشاره به حمایت گسترده برخی کشورهای غربی از حمایت از اغتشاشات اخیر در ایران، تاکید کرد که این کشورها اعلام کرده اند در ازای پذیرش چهار شرط، حمایت از اغتشاشگران در ایران را متوقف خواهند کرد.

به گفته این مقام امنیتی، کشورهای دست اندرکار در ناآرامی های اخیر ایران اعلام کرده اند که در ازای حمایت بی قید و شرط از بازار جهانی انرژی با نفت و گاز ایران با توجه به شرایط بحرانی کنونی، با پذیرش دیدگاه های غرب در موضوع هسته ای، توافق تسلیم جمهوری اسلامی ایران به خواسته های عربستان در خصوص مسائل منطقه ای و در نهایت عدم همکاری با روسیه، حاضرند با ایران همکاری کنند و از حمایت از ناآرامی ها در ایران دست بردارد.

تأمل در شرایط اعلام شده از سوی کشورهای غربی نشان می دهد که این کشورها به اغتشاشگران به عنوان ابزاری ناب نگاه می کنند و این نگاه را در قالب شعارهای حقوق بشری و تحمیل جنگ رسانه ای دنبال می کنند.

شایان ذکر است که اعتراضات در ایران به بهانه کشته شدن مرحومه مهسا امینی به راه افتاد و با حمایت برخی کشورهای غربی به اغتشاش تبدیل شد و نتیجه ناآرامی ها تخریب اموال عمومی و ظهور وضعیت ناامنی و آشوب دو ماهه در کشور و در نهایت کشته و شهادت بیش از ۲۰۰ نفر و زخمی شدن تعداد زیادی از غیرنظامیان. و نیروهای امنیتی

قابل ذکر است که در جریان اغتشاشات، سفرای برخی از این کشورها به وزارت امور خارجه ایران احضار شدند.

۱ دیدگاه »

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: