پرش به محتوا

پوتین: سیاست آلمان و غرب مانع آتش بس و صلح است

پوتین: سیاست آلمان و غرب مانع آتش بس و صلح است

پوتین از ادامه ارسال تسلیحات به اوکراین انتقال جدی کرد.

گفتگو با شولتس: رئیس جمهور روسیه غرب را به «سیاست مخرب» متهم می کند.

نوشته ماتیاس ایستوان کوهلر
یونگه ولت
ترجمه مینا صابریولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه روز جمعه در گفت‌وگوی تلفنی با اولاف شولتس، صدراعظم آلمان، آلمان و متحدانش را به بکارگیری «سیاست مخرب» در قبال جنگ اوکراین متهم کرد.
همانطور که دفتر ریاست جمهوری در مسکو گزارش داد، به گزارش خبرگزاری روسی تاس، پوتین در این گفتگوی یک ساعته که به ابتکار برلین صورت گرفت، از این واقعیت انتقاد کرد که کشورهای غربی «ذخایر ارتش رژیم کی یف را با تسلیحات پر می کنند و به نیروهای اوکراینی آموزش کشتار می دهند».
بر اساس بیانیه دفتر رئیس جمهور، «با توجه به همه اینها و حمایت مالی گسترده از اوکراین، کیف به طور مداوم ایده هر نوع مذاکره‌ای را رد می کند.»

علاوه بر این، «ناسیونالیست‌های رادیکال اوکراینی» به«ارتکاب جنایات فجیع بیشتری علیه مردم غیرنظامی» تشویق خواهند شد. پوتین از آلمان خواسته است در موضع گیری خود در این زمینه تجدید نظر کند.
از سوی دیگر، شولتس در اولین تماس تلفنی خود با پوتین از ۱۳ سپتامبر، عزم آلمان را برای «حمایت از اوکراین در تضمین توانایی این کشور برای دفاع از خود در برابر تجاوز روسیه» تکرار کرد.

البته همزمان استفن هبستریت، سخنگوی دولت روز جمعه اعلام کرد، او حملات روسیه به زیرساخت های اوکراین را محکوم کرد و خواستار یک راه حل دیپلماتیک در اسرع وقت شد که باید شامل خروج نیروهای روسی باشد.

از سوی دیگر، پوتین گفت که حملات به زیرساخت های انرژی با توجه به حملات تحریک آمیز در کیف، به گفته دفتر ریاست جمهوری روسیه، «ضروری و اجتناب ناپذیر است».

پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه همچنین خواستار روشن شدن «حمله تروریستی» علیه خطوط لوله نورد استریم ۱ و ۲ دریای بالتیک از طریق تحقیقات شفاف با حضور مقامات روسیه شد.

مسکو از جمله به سرویس مخفی بریتانیا مظنون است که در پس این حملات باشند که در آن چهار سوراخ در خطوط لوله گاز بین روسیه و آلمان در نزدیکی جزیره بورنهولم دریای بالتیک در اواخر سپتامبر ایجاد شد و عملاً این پروژه بزرگ چند میلیاردی را از حیز انتفاع انداخت.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: