پرش به محتوا

ماسک اسنادی در مورد پنهانکاری پرونده پسر بایدن منتشر کردایلان ماسک، رئیس جدید توییتر، بخشی از آرشیو اسناد روزنامه نگار مت طیبی را در مورد پسر بایدن منتشر کرد.
این نشان می دهد که توییتر ارتباط پسر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و شرکت انرژی اوکراینی بوریسما را پنهان کرده است.
ایلان ماسک، مالک جدید میلیاردر توییتر، پیوندی به اسناد داخلی این شبکه اجتماعی که توسط روزنامه نگار مت طیبی منتشر شده، در حساب توییتر خود منتشر کرد.
این مطالب حاوی اطلاعاتی درباره داستان جنجالی در مورد لپ تاپ هانتر، پسر جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده است.
ماسک اطمینان می دهد که برخی از اسناد و حقایق دوبار بررسی شده اند.
در ۱۴ اکتبر ۲۰۲۰، سه هفته قبل از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده، نیویورک پست در مورد پرونده هایی گزارش داد که ظاهراً در لپ تاپ هانتر بایدن ( پدرش در آن زمان نامزد ریاست جمهوری بود) پیدا شده است.
داستان افشاگری، از جمله، به ایمیل‌هایی درباره معاملات مشکوک خانواده بایدن در اوکراین اشاره داشت.
این لپ تاپ در سال ۲۰۱۹ با ,کمی آسیب دیدگی تعمیرگاهی در دلاور تحویل داده شد، اما هرگز تحویل گرفته نشد.
پس از آن توییتر صفحه نیویورک پست را مسدود کرد و کاربران را از به اشتراک گذاری پیوندهای مقاله منع کرد و گفت که این صفحه دستورالعمل های «هک شدن» را نقض می کند.
طیبی در توییت های خود از مطالب منتشر شده با عنوان «فایل های توییتر» یاد کرد. به گفته طیبی، توییتر بدون اطلاع جک دورسی، مدیر عامل سابق توییتر، «گام‌های خارق‌العاده‌ای برای سرپوش گذاشتن بر ماجرا برداشت».
گویا ویجایا گده، رئیس سابق بخش حقوقی، سیاسی و امنیت، «نقش کلیدی» را در این روند ایفا کرد.
طیبی به نقل از یکی از کارمندان سابق شبکه اجتماعی گفت: «هک کردن بهانه بود، اما تقریباً در عرض چند ساعت همه متوجه شدند که این حقیقت ندارد چ جواب نمی دهد»، با این حال «هیچ کس جرات رفع این افتضاح را نداشت».
مکاتبات داخلی که توسط طیبی فاش شده است نشان می دهد که مقامات ارشد توییتر در انتخاب زبان توجیه کننده ممنوعیت تردید داشتند.
طبق یک اسکرین شات، گفته می‌شود که ترنتون کندی، مدیر ارتباطات، به همکارانش نوشته است که درک برچسب‌گذاری داستان لپ‌تاپ به‌عنوان امنیتی برای او دشوار است.
در ادامه گفته شد: من فکر می کنم بهترین توجیه برای آن این است که ما منتظر بمانیم تا بفهمیم آیا این داستان نتیجه عملیات هک شده است یا خیر.
گفته می شود برندون بورمن، معاون سابق ارتباطات جهانی، نگرانی های مشابهی را ابراز کرده است.
با توجه به اسکرین شات ها، گفته می شود که او پرسیده است: «آیا می توانیم صادقانه بگوییم که این بخشی از سیاست شرکت است؟»
طیبی افزود که او هیچ مدرکی مبنی بر دریافت هرگونه هشداری از سوی دولت در برخورد با گزارش نیویورک پست پیدا نکرده است.
در عوض، مکاتبات نشان می‌دهد که توییتر در تفسیر این موضوع «از دید سیاست مواد هک‌شده هستند» «پیش‌گیری محتاطانه‌ی» کرده است.
اگرچه منشأ فایل‌های لپ‌تاپ در آن زمان «نامشخص» بود، اما بر اساس داده‌های به اشتراک‌گذاشته شده توسط طیبی، یوئل راث، رئیس سابق اعتماد و امنیت در یک بحث داخلی گفته است: «با توجه به خطرات جدی اینجا و درس‌های آموخته شده در سال ۲۰۱۶، ما از توزیع این محتوا جلوگیری می‌کنیم.»
ظاهراً منظور راث به اتهامات متعدد مداخله خارجی و استفاده از مواد هک در زمینه انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ بود که در آن دونالد ترامپ رقیب دموکرات خود هیلاری کلینتون را شکست داد.
طیبی قول داد در آینده فایل های بیشتری در توییتر منتشر کند.
ماسک اعلام کرد که یک بروز رسانی در روز شنبه منتشر خواهد شد.
اکتبر،مالک اسپیس ایکس و تسلا پس از تصاحب توییتر در ماه چندین مدیر ارشد از جمله گاد را اخراج کرد و برخی از تصمیمات قبلی توییتر مانند ممنوعیت دائمی حساب ترامپ را تغییر داد.

همچنین نگاه کنید به: به اینجا

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: