پرش به محتوا

«جیانگ زِمین»، رئیس جمهور پیشین چین درگذشت

«جیانگ زِمین»، رئیس جمهور پیشین چین درگذشتروز چهارشنبه ۳۰ نوامبر سال ۲۰۲۲ اعلام شد که «جیانگ زِمین»، رئیس جمهور پیشین چین در اثر  سرطان خون و از کار افتادن چندین عضو از اعضای بدنش ساعت 12:13 به وقت محلی و در سن ۹۶ سالگی درگذشت.

این خبر در بیانیه کمیته مرکزی حزب کمونیست چین، کمیته دائمی مجلس ملی نمایندگان خلق چین ، شورای دولتی جمهوری خلق چین، کمیته ملی کنفرانس مشورت سیاسی خلق چین، کمیسیون های نظامی مرکزی حزب کمونیست و جمهوری خلق چین به اطلاع عموم رسید.

این بیانیه خطاب به تمام اعضای حزب، نیروهای ارتش و مردم چین از همه گروه های قومی صادر شده است.

در این بیانیه ضمن ابراز اندوه عمیق خطاب به تمام اعضای حزب، نیروهای ارتش و مردم چین از همه گروه‌های قومی اعلام شده است که «رفیق عزیز ما «جیانگ زِمین» پس از بی نتیجه ماندن همه درمان‌های پزشکی و بر اثر سرطان خون و از کار افتادن چند عضو بدنش درگذشت.»

همچنین در این بیانیه اشاره شده است که رفیق «جیانگ زِمین» یک رهبر برجسته بود و کل حزب، نیروهای ارتش و مردم تمام اقوام چین به اعتبار بالای او اذعان داشتند. او مدت های طولانی به عنوان یک مارکسیست بزرگ، یک انقلابی پرولتاریای برجسته، یک دولتمرد، یک استراتژیست نظامی، یک دیپلمات و یک مبارز کمونیست آزموده، رهبری جنبش رسیدن به آرمان های بزرگ سوسیالیسم با ویژگی های چینی را بر عهده داشت. او هسته سومین نسل از گروه رهبری حزب کمونیست چین بود و بنیانگذار اصلی نظریه «سه نماینده» به شمار می‌رود.

persian.cri.cn

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: