پرش به محتوا

حمله سیستماتیک به چپگرایان توسط اوکراینی های افراطی در آلمان

ناسیونالیسم اوکراینی
حمله سیستماتیک به چپگرایان توسط اوکراینی های افراطی در آلمان
متنفر ازهر آنچه روسی است
برلین: حمله با انگیزه سیاسی در سمت چپ
نویسنده: نیک براونز
یونگه ولت
ترجمه سیما صابری

از آنجا که دو شهروند برلین چند کلمه ای به زبان روسی صحبت می کردند، به طرز وحشیانه ای مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. این رفتار نفرت انگیز شنبه شب در منطقه «فریدریشس هاین» رخ داد.
در حالیکه دو فرد چپگرای ضد فاشیست حوالی سه و نیم بامداد در مقابل یک رستوران منتظر تاکسی بودند یک گروه پنج نفره با پرچم دو در یک متر آبی و زرد اوکراین که بر روی یک میله حمل شده بودند، به آنها نزدیک شدند.
این قربانی که زنی ۳۲ ساله بود روز سه شنبه به خبرنگار یونگه ولت گزارش داد، پس از اینکه مرد روسی الاصل چیزی به زبان مادری خود گفت، ملی گرایان افراطی اوکراینی ناگهان به دو نفری که منتظر تاکسی بودند بدون هیچ مقدمه ای حمله کردند.

اوکراینی‌ها آنها را متهم کردند که از روسیه حمایت می‌کنند، بدون اینکه آنها اصلا اظهارنظر سیاسی کرده باشند یا به هیچ وجه در مورد روسیه با آنها بحث و جدلی صورت گرفته باشد.

آنها با مشت و یک بطری شکسته آبجو مورد حمله قرار گرفتند. این زن گزارش داد که او در حالی که هنوز روی زمین افتاده بود، اسپری فلفل از فاصله یک متری روی صورتش پاشیده شد، این زن که توانست خود را در یک رستوران که مجروح شده بود، نجات دهد.
در مقابل سوال خبرنگار یونگه ولت از ماموران انتظامی، سخنگوی پلیس حمله به این زن را تایید کرد که به گفته او روس بود و به دلیل جراحات از ناحیه سر و دست در بیمارستان بستری شد. او باید درمان می شد اما تاکنون هیچ مظنونی شناسایی نشده است.

این حمله یک مورد استثنایی نیست. به گفته این زن ۳۲ ساله، افسران پلیس که به محل جنایت رسیده بودند به او گزارش داده بودند که حملات مشابهی به چپ‌ها یا شهروندان روسی زبان در برلین در هفته‌های قبل چندین بار توسط ملی‌گرایان اوکراینی انجام شده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: