پرش به محتوا

اسرائیل رد پای ایران را در انفجارهای اورشلیم میبیند.

بن گویر خواستار کشتار فلسطینیان پس از حمله شد – دوربین های امنیتی در اورشلیم توسط ایران هک شدند

بن گویر، نماینده اسرائیل، خواستار کشتار هدفمند فلسطینیان پس از انفجار بمب در اورشلیم شد.


به گزارش رسانه های اسرائیلی، تاکنون کسی مسئولیت این حملات را بر عهده نگرفت. در همین حال، گزارش هایی منتشر می شود مبنی بر اینکه یک گروه هکر ایرانی دوربین های امنیتی بیت المقدس را که به محل حمله مشرف بودند را هک کرده است.

به گزارش روز چهارشنبه هاآرتص، ایتامار بن گویر، نماینده کنست اسرائیل خواستار از سرگیری کشتار هدفمند فلسطینیان پس از بمباران های اخیر در بیت المقدس و تشکیل فوری ائتلاف حکومتی شد.
او گفت: «ما باید بهای بسیار بسیار بسیار بالایی را برای تروریسم تعیین کنیم، باید دوباره به کشتارهای هدفمند بازگردیم. »

«زمان آن فرا رسیده است که هر چه زودتر یک دولت دست راستی تشکیل شود و محدودیت های بیشتری برای زندانیان محکوم به جرایم امنیتی ایجاد شود.»
این نماینده راستگرای افراطی اسرائیلی در صحنه یکی از دو انفجار در نزدیکی ایستگاه های اتوبوس در اورشلیم صحبت می کرد که منجر به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن دست کم ۲۲ نفر شد.
به گزارش فرستنده اسرائیلی کانال ۱۲، مواد منفجره را در کنار خیابان کار گذاشته شده بود. تلاش برای آسیب زدن به اتوبوس های که پر از مسافر بودند با مکانیزم انفجار از راه دور انجام شد.

این دو وسیله انفجاری که پلیس می گوید تقریباً یکسان هستند، ظاهراً در جیب جا و جاسازی شده بودند و فقط با فاصله ۳۰ دقیقه از راه دور منفجر شدند.
پلیس از احتمال یک حمله ترکیبی صحبت به میان آورده است. اولین انفجار در یک ایستگاه اتوبوس در حومه شهر رخ داد و یازده نفر زخمی شدند. اندکی پس از آن، گزارش هایی مبنی بر وقوع انفجار دیگری در ایستگاه اتوبوس در راموت در شمال شهر منتشر شد.
ژائیر لاپید، نخست وزیر مستعفی روز چهارشنبه یک نشست اضطراری با مقامات پلیس و ارتش برگزار کرد.

روزنامه اسرائیلی جروزالم پست نوشت: «ایران مطمئناً تحولات را از نزدیک دنبال می کند و در نظر دارد که چگونه می تواند از آنها سود ببرد. به این ترتیب، ایران می‌تواند تلاش کند تا تنش‌های بیشتری را دامن بزند یا جهاد اسلامی را برای انجام حملات تشویق کند.»

در همین حال، گزارش‌هایی منتشر می‌شود که به نظر می‌رسد گروه هکر ایرانی موسوم به «همرزمان موسی» دوربین‌های امنیتی بیت‌المقدس را با اشاره به صحنه حمله هک کرده‌اند.
در چند روز گذشته ایران در چندین شهر هدف حملات تروریستی قرار گرفته است. تهران غرب و اسرائیل را متهم کرد که می خواهند جنگ داخلی در این کشور بوجود آورند.
در ابتدا هیچ کس مسئولیت حملات در اورشلیم را بر عهده نگرفت، اما چندین گروه مبارز فلسطینی از این حمله به عنوان «پاسخی طبیعی» به اشغالگری اسرائیل استقبال کردند. سخنگوی جنبش حماس گفت:
«چند روز آینده برای دشمن چالش برانگیز و سخت خواهد بود. دیگر زمان تشکیل هسته‌هایی فرا رسیده است که در سراسر فلسطین پخش می‌شوند و آماده رویارویی هستند.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: