پرش به محتوا

کوبا و الجزایر متحد و برادر.در سفر رئیس جمهور کوبا:الجزایر به کوبا پیشنهاد کمک در راه اندازی و مرمت بخش انرژی را داد.
الجزایر همچنین تمام سود بدهی کوبا را لغو و بازپرداخت خود بدهی را به تعویق خواهد انداخت.

عبدالمجید تبون رئیس جمهور الجزایر در ۱۷ نوامبر با میگل دیاز کانل رئیس جمهور کوبا در کاخ ریاست جمهوری در الجزایر دیدار کرد تا در مورد جنبه های توسعه روابط دوجانبه در سطوح اقتصادی و تجاری گفتگو کند.

پس از پایان مذاکرات رسمی، هر دو رئیس جمهور بیانیه هایی را در مطبوعات ارائه کردند و در آن اراده مشترک خود را برای فعال سازی مجدد روابط اقتصادی، تجاری، مالی و همکاری در همان سطح روابط سیاسی تایید کردند.

به گزارش زویا نیوز، عبدالمجید تبون، رئیس‌جمهور الجزایر به مطبوعات گفت: «الجزایر خود را موظف به تعامل با کوبا می‌داند، کشور دوستی که ما با آن روابط گذشته و حال مشترک داریم».

وی افزود: «الجزایر به کوبا نیروگاه خورشیدی اعطا می کند و عرضه سوخت را از سر می گیرد تا به کوبا اجازه دهد نیروگاه های برق را مجددا راه اندازی کند و قطع برق را متوقف کند.»

طبق گزارش آژانس خبری افه، تبون همچنین تصمیم گرفت تمام سود معوق بدهی کوبا را لغو کند و بازپرداخت آن را «تا اطلاع ثانوی» به تعویق بیندازد تا تاثیر اقتصادی متحمل بر این کشور را پس از همه‌گیری را کاهش دهد.

دیاز کانل، رئیس جمهور کوبا نیز به نوبه خود تأکید کرد که «دلایل زیادی برای احساس رضایت از این سفر به الجزایر وجود دارد».

بیش از آن، ما به آرمان الجزایر بسیار متعهد هستیم، به مردم الجزایر و دولت الجزایر بسیار متعهد هستیم.دیاز کانل همچنین از یادمان شهدا که یک بنای تاریخی است که یادآور انقلاب الجزایر (۱۹۵۴-۱۹۶۲) و مبارزه ملی علیه استعمار فرانسه است، بازدید کرد.

پس از آن، رئیس دولت کوبا از موزه ملی مبارزان بازدید کرد و در آنجا دفتر یادبود افتخار را امضا کرد. دیاز کانل اذعان کرد که «این خلق برادری است که همیشه آماده مبارزه تا پای جان برای دفاع از استقلال و حاکمیت خود است.»

الجزایر و هاوانا از زمانی که الجزایر در سال ۱۹۶۳ به استقلال خود از فرانسه دست یافت، روابط نزدیک خود را حفظ کرده اند. به گزارش زویا نیوز، این اوراق در سال گذشته با ایجاد یک گروه پارلمانی مشترک در فوریه تقویت شده است.

رئیس جمهور کوبا در ۱۶ نوامبر سفر خود را به روسیه، چین، الجزایر و ترکیه به منظور تامین انرژی برای مقابله با آسیب های ناشی از محاصره طولانی مدت ایالات متحده در این جزیره کارائیب آغاز کرد.

محاصره طولانی مدت ایالات متحده منجر به خاموشی و کمبود سوخت شده است که بخش بهداشت جزیره را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: