پرش به محتوا

اوکراین خون ارتش آمریکا را میمکد.

اوکراین با درخواست هایی از خون ارتش آمریکا را میمکد.

رسانه ها: ذخایر تسلیحاتی ایالات متحده برای ارسال به اوکراین در حال اتمام است

به گزارش فرستنده تلویزیونی خبری سی ان ان ارتش ایالات متحده در آستانه خالی شدن انبارهای خود از گلوله‌های سیستم‌های توپخانه ۱۵۵ میلیمتری قرار دارد و ماجرا فقط به این ها ختم نمی شود بلکه درخواست های اوکراین موجب ایجاد کمبود جدی در انبارهای اسلحه دفاعی ارتش آمریکا شده است.
صنایع نظامی ایالات متحده وقت لازم برای تولید و برای پر کردن زرادخانه تسلیحاتی بزرگترین ارتش جهان را ندارند.

همانطور که شبکه تلویزیونی سی ان ان به نقل از منابع نظامی گزارش می دهد، ایالات متحده خود دچار کمبود برخی سلاح ها و مهماتی است که از سوی اوکراین سفارش داده شده است.
در وهله اول، این در مورد ذخایر تخلیه شده مهمات توپخانه ۱۵۵ میلی متری و سیستم های دفاع هوایی قابل حمل انسان استینگر است.
از جمله انواع تسلیحاتی که در انبارها تهی شده‌اند میتوان از موشک های ضد رادار هارم، موشک های زمین به زمین GMLRS و سیستم های ضد تانک قابل حمل انسان Javelin نام بردند کمبود این تسلیحات برای ارتش آمریکا جای نگرانی بزرگی را ایجاد کرده است.

یک مقام امنیتی و نظامی امریکا اعلام کرد که ایالات متحده تنها تسلیحات مازاد خود را به اوکراین ارسال می کند در واقع چیزی که ارتش آمریکا برای موارد ضروری احتمالی رزرو کرده است در آمریکا می ماند. سی ان ان نیز اضافه کرد که هر محموله ای که به اوکراین ارسال می گردد قبلاً توسط پنتاگون مورد ارزیابی قرار می گیرد زیرا ارتش آمریکا قصد ندارد ذخایر مقدس خود را صادر کند.

نه افزایش تولید تسلیحات برای تامین نیازهای اوکراین امکان پذیر است و نه می توان با کمک متحدان اروپایی به این تقاضاها پاسخ داد.

همانطور که این فرستنده خبری تلویزیونی اشاره کرد، پنتاگون در ماه سپتامبر گزارش داد که بیش از هشتصد هزار گلوله ۱۵۵ میلی متری به اوکراین ارسال کرده است.

گلوله‌های ۱۵۵ میلی‌متری توسط هویتزرهای M777 ایالات متحده استفاده می‌شود که ایالات متحده آن‌ها را نیز در اختیار اوکراین قرار می‌دهد.

در همان زمان، مقامات پنتاگون علنا اعلام کردند که ارسال تسلیحات و مهمات به اوکراین ادامه خواهد داشت.

سرتیپ پاتریک رایدر سخنگوی پنتاگون به سی ان ان گفت که ایالات متحده تا زمانی که نیاز باشد از اوکراین حمایت خواهد کرد و افزود که تامین تسلیحات به اوکراین آمادگی نظامی آمریکا را کاهش نداده است.

او گفت: «وزارت دفاع هنگام خروج تجهیزات از انبارهای ایالات متحده، تأثیر ارسال آنها را بر آمادگی رزمی ما در نظر می گیرد.»

ما توانسته ایم تجهیزات را از موجودی های ایالات متحده بدون کاهش آمادگی نظامی خود انتقال دهیم.

«ما به همکاری با صنایع نظامی خود ادامه می دهیم تا صنایع خود و متحدان و شرکای خود را که در حال تهی شدن هستند، دوباره پر کنیم.»

روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از منابع هفته گذشته گزارش داد که کره جنوبی صد هزار گلوله توپ به آمریکا خواهد فروخت که واشنگتن به اوکراین ارسال خواهد کرد.

این منبع پنتاگون گفت که این مهمات باید برای عملیات رزمی فشرده که چند هفته طول می کشد کافی باشد.

روسیه بارها تاکید کرده است که غرب تنها با تامین تسلیحات درگیری اوکراین را طولانی می کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: