پرش به محتوا

نظرسنجی: نیمی از رای دهندگان آلمان شرقی به حزب واگنکنشت رای می دهند

نظرسنجی: نیمی از رای‌دهندگان آلمان شرقی به حزب واگنکنشت رای می دهند


مجله هفته: به گزارش هفته نامه دست راستی اشپیگل آلمان، سارا واگنکنشت، سیاستمدار نیمه ایرانی نیمه آلمانی چپگرا و نماینده پارلمان از حزب چپ، اغلب در حزب خود ایزوله میشود و حتی مورد حمله لفظی قرار میگیرد، روابط او با رهبری حزب متشنج و نامناسب تلقی می شود.
یک نظر سنجی در آلمان نشان میدهد که اگر او حزب خود را تأسیس کند، از شانس خوبی برخوردار خواهد بود تا در انتخابات بعدی به بوندستاگ راه پیدا کند – این شانس به ویژه در آلمان شرقی در ایالت هایی که سابقا جمهوری دمکراتیک آلمان را تشکیل می دادند بسیار قابل توجه است.

تقریباً از هر دو نفر ساکن آلمان شرقی یکی حاضر است به حزب جدیدی رای دهد که توسط سیاستمدار چپ‌گرای فعلی سارا واگنکنشت تأسیس شده است.

این نتیجه نظرسنجی اخیر شرکت نظرسنجی آنلاین Civey است.
بر این اساس، ۴۹ درصد برای انتخاب حزب واگنکنشت اعلام علاقه میکنند، در آلمان غربی که اکثریت ساکنانش بشدت راستگرا و محافظه کارند این رقم ۲۴ درصد است.

وقتی از آنها در این نظر سنجی پرسیدند: «آیا اساساً می توانید تصور کنید به حزب جدیدی که توسط سارا واگنکنشت تأسیس شده است رای دهید؟ » در سراسر کشور (آلمان شرقی و غربی)، ۲۰ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی «آری» و ده درصد دیگر احتمالا «آری» پاسخ دادند. علاقه برای انتخاب حزب جدید به ویژه در میان رای دهندگان سابق حزب چپ (۶۷ درصد) و حزب راست افراطی آلترناتیو آلمان (۶۸ درصد) بالا است رای دهندگانی که احتمالا این حزب را به دلیل مخالفت با سیاست‌های دولت حاکم انتخاب میکنند و یا حزب چپگرایی که آنان را واقعا نمایندگی کند را در میان احزاب آلمانی مشاهده نمی کنند، کمترین موافقت با سیاست های واگنکنشت در میان هواداران حزب سبز آلمان مشاهده میشود، تعداد کسانی که در میان انتخاب کنندگان حزب سبزها که حاضرند حزب سارا واگنکشت انتخاب کنند تنها هفت درصد است.

این نظرسنجی به سفارش مجله اشپیگل انجام شده است. بر این اساس Civey برای این نظر سنجی با ۵۰۰۲ نفر مصاحبه کرد که این به خودی خود تعداد بسیار زیادی برای چنین نظرسنجی محسوب میشود. مدتی است که شایعات در مورد تأسیس حزبی توسط واگنکنشت مطرح شده است.

رابطه واگنکنشت با رهبری حزب خود متشنج و دوپاره تلقی می شود.

رهبر سابق گروه پارلمانی مواضع متفاوتی نسبت به اعضای مختلف رهبری حزب در موضوعات سیاست انرژی، تحریم های روسیه و سیاست کرونا دارد.
اخیراً خود او علناً به فکر تأسیس یک حزب جدید افتاده بود، اما به مشکلاتی که سر راه تاسیس آن قرار دارد اشاره کرد.

با این حال، هنوز مشخص نیست که آیا حزب جدیدی تشکیل خواهد شد یا خیر.

نظرتان را درباره این مطلب بنویسید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

این سایت برای کاهش هرزنامه‌ها از ضدهرزنامه استفاده می‌کند. در مورد نحوه پردازش داده‌های دیدگاه خود بیشتر بدانید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: