پرش به محتوا

روسیه: غرب و اوکراین مسئول کشتار دسته جمعی اسیران جنگی هستند.

روسیه: غرب و اوکراین مسئول کشتار دسته جمعی اسیران جنگی هستند.

وزارت دفاع روسیه کیف و غرب را به کشتار دسته جمعی اسیران جنگی متهم کرد.

ترجمه مجله هفته

به گزارش خبرگزاری های روسیه، وزارت دفاع روسیه ارتش اوکراین را به اعدام تعدادی از اسرای جنگی روسی متهم می کند. یک ویدئو منتشر شده در شبکه اجتماعی تلگرام نشان میدهد که سربازانی که تسلیم شده بودند و نمی توانستند از خود دفاع کنند یا حتی فرار کنند توسط نظامیان اوکراینی به قتل رسیدند. قتل عمدی یک پدیده و یا «استثنای غم انگیز» نیست، بلکه نشان دهنده شرارت زلنسکی و حامیانش است. وزارت دفاع روسیه آخرین اعدام اسیران جنگی روسی را «قتلی غیر انسانی» توصیف کرده و آن را به شدت محکوم کرده است.

در این بیانیه آمده است: شواهد ویدئویی جدیدی از کشتار جمعی اسرای جنگی غیرمسلح روسی توسط سربازان اوکراینی منتشر شده است که ماهیت شریرانه رژیم فعلی کی یف به رهبری زلنسکی و مدافعان و حامیانش را تایید می کند. بیانیه ای که روز جمعه در کانال تلگرام این آژانس منتشر شد.
این متن اعضای ارتش اوکراین را به عنوان «آشغالهای رذل» توصیف می کند که «عمدا و سیستماتیک» ده «سرباز روسی دست و پا بسته» را با شلیک گلوله مستقیم به سرشان کشته اند.
با توجه به احترام ظاهراً جهانی «رژیم کیف» به حقوق اسیران جنگی، این جنایت را نمی توان به عنوان یک «استثنایی غم انگیز» ارزیابی و به مخاطبان فروخت.

وزارت دفاع فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد که سربازان اوکراینی زیادی نیز در این هفته به ارتش روسیه خود را تسلیم کردند. با این حال، با این افراد «بر اساس تمام مفاد کنوانسیون ژنو مربوط به رفتار با اسیران جنگی رفتار خواهد شد».
«کشتار وحشیانه اسیران جنگی روسیه نه اولین و نه تنها جنایت جنگی این رژیم است.»
این یک رویه معمول در داخل AFU است که به طور فعال توسط رژیم کیف حمایت می شود و توسط حامیان غربی آنها آشکارا نادیده گرفته می شود.

وزارت دفاع به این نتیجه رسید که زلنسکی و همدستانش باید پاسخگوی تک تک اسیران جنگی شکنجه شده و کشته شده – در مقابل دادگاه تاریخ، مردم روسیه و اوکراین باشند.
در رسانه‌های اجتماعی تصاویر ویدئویی از اعدام یک گروه ۱۰ نفره از سربازان روسی توسط نیروهای اوکراینی منتشر شده است. گویا این جنایت اندکی پیش رخ داده است. ویدئویی نشان می دهد که چگونه گروهی از سربازان ارتش روسیه خود را تسلیم میکنند و سربازان یکی پس از دیگری روی زمین دراز می کشند. در ویدیوی بعدی می توانید ببینید که چگونه سربازان همه در یک مکان در حالیکه به قتل رسیده اند روی زمین افتاده‌اند. سر آنها آغشته به خون است که نشان می دهد گلوله به سر آنها شلیک شده است. موارد دیگری نیز از این دست در گذشته توسط ارتش اوکراین اتفاق افتاده و شناخته شده است.
لئونید اسلوتسکی، رهبر حزب لیبرال دموکرات روسیه (LDPR) و رئیس کمیته امور بین‌الملل دوما گفته است که وحشیگری ارتش اوکراین نسبت به اسیران جنگی روسی باید با مجازات اعدام پاسخ داده شود. به گزارش سرويس مطبوعاتي حزب لیبرال او اظهار داشت:
«ما باید بررسی کنیم که آیا این فیلم [اعدام اسرای جنگی روسی] واقعی است یا خیر، اما اگر جعلی نباشد، تنها یک پاسخ می‌توان داشته باشد.
از سال ۱۹۹۶ که ما به شورای اروپا پیوستیم، مجازات اعدام را متوقف کردیم. … اما فجایعی که ما دیده ایم جز با چنین مجازاتی قابل پاسخگویی نیست».

کمیته تحقیقات روسیه یک پرونده جنایی در مورد تیراندازی دسته جمعی به اسیران جنگی روسیه تشکیل داد. به گفته لئونید پاسچنیک، سرپرست جمهوری خلق لوگانسک، اسامی قاتلانی که سربازان روسی را قتل عام کردند، از قبل مشخص است. او گفت: «آنها پیدا و مجازات خواهند شد.

سازمان ملل می خواهد ویدئو را بررسی کند

سازمان ملل متحد در حال حاضر در حال بررسی مواد مربوط به تیراندازی ادعایی به اسیران جنگی است. الیزابت تروسل، سخنگوی سازمان ملل به خبرگزاری ریانووستی روسیه گفت:
او در پاسخ به این سوال که سازمان ملل چگونه به این ویدئو واکنش نشان داد، گفت: «من با همکارانم [در دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل] تماس گرفته ام. آنها می گویند که از این ویدئوها اطلاع دارند و در حال بررسی آنها هستند.»
رئیس شورای حقوق بشر روسیه، والری فادیف، گفت که وی ویدئویی را که اسیران جنگی اعدام شده روسی را نشان می دهد به ۲۰۰۰ آدرس از جمله دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل، سازمان امنیت و همکاری اروپا، شورای اروپا، عفو بین الملل ارسال خواهد کرد. بین المللی،کمیته بین المللی صلیب سرخ و سایر سازمان های بین المللی ارسال کرده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: