پرش به محتوا

پنتاگون: جوگیر نشوید اوکراین در جنگ پیروز نخواهد شد.

آمریکا: چشم انداز پیروزی نظامی اوکراین بر روسیه وجود ندارد.

با توجه به «تسخیر» پاولوفکا توسط ارتش روسیه و همچنین حمله موشکی گسترده روسیه به زیرساخت های اوکراین، پنتاگون یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد. در کنفرانس ژنرال آمریکایی مارک میلی گفت چشم اندازی برای پیروزی نظامی اوکراین بر روسیه وجود ندارد.
به گفته فرمانده ارشد ارتش آمریکا، احتمال پیروزی نظامی کوتاه مدت اوکراین در جنگ زیاد نیست.
مارک میلی، رئیس ستاد ارتش آمریکا روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در واشنگتن دی سی گفت، اما با توجه به حملات موشکی اخیر روسیه علیه اوکراین احتمال راه حل‌های سیاسی وجود دارد.
خبرگزاری رویترز به نقل از این ژنرال نوشت:

«احتمال پیروزی نظامی اوکراین، که به عنوان بیرون راندن روس‌ها از کل اوکراین، از جمله کریمه ،آرزویی است که به این زودی‌ها تحقق پذیر نیست.»

اوکراین اخیراً در منطقه به موفقیت هایی دست یافته است. میلی گفت، اما مناطقی که اخیراً توسط سربازان روسی رها شده اند، مانند خرسون و خارکف، در مقایسه با چالشی مانند بیرون راندن نیروهای روسیه از سراسر اوکراین، چیز بسیار پیش پا افتاده‌ای هستند.

علاوه بر این، نباید یک لحظه فراموش کرد روسیه توانایی رزمی قابل توجهی در اوکراین دارد.

با توجه به این واقعیت که ارتش روسیه می تواند سربازان بیشتری را وارد نبرد کند و روسیه هنوز حدود ۲۰ درصد خاک اوکراین را اشغال کرده است، ژنرال آمریکایی پایان خصومت ها را به این زودی ها نمی بیند. او اضافه کرد:

«این اتفاق در چند هفته آینده نمی افتد مگر اینکه ارتش روسیه به طور کامل ,متلاشی شود، که این هم بعید است.»
میلی افزود که ایالات متحده تا زمانی که لازم باشد از اوکراین حمایت نظامی خواهد کرد.
این موضوع را لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا نیز در همین کنفرانس مطبوعاتی تایید کرد.
روسیه در ۱۴ نوامبر روستای پاولوفکا در جمهوری خلق دونتسک را آزاد شده اعلام کرد.
وزارت دفاع روسیه گزارش داد که در جریان نبرد برای پاولوفکا، نیروهای روسی ۱۴۰۰ سرباز اوکراینی را کشته و دو فروند هواپیمای Su-۲۵ و یک هلیکوپتر Mi-۸ را منهدم کردند. علاوه بر این، طرف اوکراینی ۱۲ تانک، ۲۷ خودروی جنگی پیاده نظام و حدود ۳۰ خودروی جنگی زرهی دیگر را در منطقه از دست داد.

شش قبضه توپ، بیش از ۲۵ خودرو و ۲۸ پهپاد نیز منهدم شد. ژنرال ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: حمله به جمهوری خلق دونتسک ادامه دارد. علاوه بر این، روسیه روز سه شنبه بیش از ۹۰ راکت و موشک کروز به زیرساخت های مختلف در اوکراین شلیک کرد.
این بزرگترین حمله از این دست در نزدیک به ۹ ماه از عملیات ویژه نظامی بود.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: