پرش به محتوا

حملات مجدد اسرائیل به سوریه – دو کشته و سه زخمیبه گزارش رسانه های روسیه و به نقل از روزنامه اینترنتی اسرائیلی تایمز اسرائیل، «بر اساس گزارش ها» پایگاه هوایی مورد حمله «شعیرات» اخیراً توسط نیروهای مسلح ایران مورد استفاده قرار گرفته است.

علاوه بر این، «نیروهای روسی در نزدیکی آن مستقر هستند». به گزارش عرب نیوز، سخنگوی ارتش اسرائیل نخواست در مورد اینکه آیا این دلیل حملات بوده است یا خیر، زیرا ارتش «به طور کلی در مورد گزارش های خارجی اظهار نظر نمی کند.»

الجزیره ادامه داد: پیش از این در ۸ نوامبر، «حملات هوایی به جنگنده‌های مورد حمایت ایران در شرق سوریه در امتداد مرز با عراق انجام شد که به گفته فعالان مخالف سوری نیز قربانیان این حملات را به دنبال داشت».

به گفته منابع منطقه‌ای و اطلاعاتی، اسرائیل در ماه‌های اخیر حملات خود را به فرودگاه‌ها و پایگاه‌های هوایی سوریه «برای مقابله با افزایش استفاده از مسیرهای تدارکات هوایی ایران برای ارسال تسلیحات به متحدان در سوریه و لبنان، از جمله حزب الله مورد حمایت ایران متوقف شود.»

دیده بان حقوق بشر سوریه (مورد حمایت غرب و نزدیک به داعش) مستقر در انگلیس که بر چنین رویدادهایی نظارت می کند، یکشنبه گفت که حمله هوایی اخیر اسرائیل «یک اردوگاه شبه نظامیان ایرانی و حزب الله را ویران کرد.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: