پرش به محتوا

هشدار هوایی آمریکا و اسرائیل به ایرانسیگنال هشدار به تهران: نظارت هوایی مشترک آمریکا و اسرائیل

به گزارش رسانه های روسیه، بمب افکن های آمریکایی B-52H با قابلیت حمل اتمی به جت های اف-۳۵ اسرائیل در پروازهای آموزشی بر فراز خاورمیانه پیوستند. با این نظارت هوایی مشترک، واشنگتن و تل آویو سعی دارند سیگنال هشداری به تهران ارسال کنند.

ارتش ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد که دو بمب افکن B-52H بر فراز خاورمیانه پرواز کرده اند و یک «ماموریت نیروی ضربتی بمب‌باران» را برای نشان دادن آمادگی آنها برای «مقابله با هرگونه چالش با قاطعیت» انجام داده اند.

ژنرال اریک کوریلا، فرمانده فرماندهی مرکزی ایالات متحده، گفت: «این مأموریت گروه ضربت بمب افکن نشان دهنده تعهد ما به امنیت منطقه ای و توانایی های جمعی شرکای نظامی ما در منطقه است.»
به گفته ارتش اسرائیل، دو جنگنده اف-۳۵ اسرائیلی در جریان گشت زنی هوایی روز پنجشنبه بمب افکن های B-52H را اسکورت کردند.
ارتش اسرائیل در توئیتی اعلام کرد: به عنوان بخشی از افزایش همکاری با نیروهای آمریکایی، این پرواز بخشی از یک سری تمرینات مشترک برای تقویت آمادگی ما برای همه سناریوها است.
جروزالم پست اظهار داشت که این اولین بار است که جت های آمریکایی توسط ناوگان اف-۳۵ اسرائیل اسکورت می شوند. معمولاً چنین اسکورت هایی توسط جت های اف-۱۶ انجام می شود.

ژنرال کوریلا گفت که سنتکام می تواند «بسیار سریع» مقدار قابل توجهی از قابلیت های رزمی خود را در اختیار شرکای خود قرار دهد.
«ما می توانیم همین کار را در زمین و دریا انجام دهیم تا نشان دهیم که ما با قاطعیت با هر چالشی روبرو میشویم.»اگرچه در بیانیه آمریکا اشاره ای به ایران نشده است، اما نظارت هوایی مشترک باید به عنوان سیگنالی برای تهران تعبیر شود.
بنیامین نتانیاهو، رهبر جناح راست اپوزیسیون اخیراً در انتخابات پارلمانی اسرائیل پیروز شد.
او قبلاً اشاره کرده است که نه تنها برای اصلاح سیستم قضایی اسرائیل به قدرت بازمی گردد، بلکه با حمله نظامی به تأسیسات هسته ای ایران، برنامه هسته ای ایران را نیز متوقف خواهد کرد.

در واکنش به ادعاها و حملات اخیر اسرائیل، ایران روز پنجشنبه اعلام کرد که تهران اولین موشک مافوق صوت را تولید کرده است که قادر است «همه سامانه‌های پدافند هوایی» موجود را مورد هدف قرار داده و شکست دهد. سرلشکر امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران روز پنجشنبه گفت: این موشک بالستیک مافوق صوت برای مقابله با سپرهای ضد هوایی طراحی شده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: