پرش به محتوا

رئیس ستاد ارتش آمریکا وعده کمک نظامی به تایوان را داد

رئیس ستاد ارتش آمریکا وعده کمک نظامی به تایوان را داد

مارک میلی، رئیس ستاد ارتش واشنگتن گفت که ایالات متحده بوسیله تهیه تسلیحات و آموزش سربازان ارتش، از تایوان حمایت نظامی خواهد کرد.
او در ادامه مدعی شد حمله چین به جزیره بعید است، اما پکن یک تهدید است.

مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرده است که پنتاگون هم سلاح و هم آموزش به ارتش تایوان ارائه خواهد کرد.
وی به جمهوری خلق چین نسبت به حمله به جزیره هشدار داد و پکن را به تلاش برای «سلطه نظامی جهانی» متهم کرد.

ژنرال آمریکایی در مراسمی که روز چهارشنبه به میزبانی باشگاه تجاری نیویورک برگزار شد، تاکید کرد که واشنگتن با وجود اعتراضات پکن، همکاری نظامی خود را تقویت خواهد کرد. او گفت:
«ایالات متحده به قانون روابط تایوان متعهد است و رئیس جمهور بایدن اخیراً چندین بار گفته است که ایالات متحده به حمایت از تایوان ادامه خواهد داد. »
میلی توضیح داد که حمایت واشنگتن از تایپه شامل فروش تسلیحات و آموزش برای ارتش تایوان، از جمله موارد دیگر است. تسای اینگ ون، رئیس تایوان سال گذشته تأیید کرد که ارتش این جزیره در حال حاضر توسط مربیانی از ایالات متحده آموزش می بیند.
با این حال ژنرال آمریکایی حمله چین به این جزیره را در آینده نزدیک بعید می داند. عبور از تنگه تایوان «بسیار دشوار» است. به گفته میلی، رهبری چین نیز از این موضوع آگاه است.

ژنرال همچنین بارها ادعاهای واشنگتن را تکرار کرد که چین بزرگترین تهدید برای امنیت ایالات متحده است و به دنبال سلطه جهانی است. او ادعا کرد:
«ما هیچ مشکلی با رقابت نداریم. اما اگر چین خواهان درگیری باشد، تصمیم بسیار بدی از سوی آنها خواهد بود.»
در گذشته، علیرغم به رسمیت شناختن رسمی اصل چین واحد، ایالات متحده به طور فزاینده ای با تایوان به عنوان یک کشور مستقل برخورد کرده است. به عنوان مثال، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، قول داد در صورت لزوم از ارتش ایالات متحده برای دفاع از جزیره استفاده کند.

رئیس جمهور جمهوری خلق چین شی جین پینگ در کنگره حزب کمونیست چین در اکتبر گفت که حل مسئله تایوان یک موضوع داخلی است. هدف پکن اتحاد مجدد مسالمت آمیز است، اما جمهوری خلق همچنین حق استفاده از نیروی نظامی علیه تلاش های تایوان برای جدایی را برای خود محفوظ می دارد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: