پرش به محتوا

روسیه: غرب در سازماندهی شورش ها در ایران دست دارد

روسیه: غرب در سازماندهی شورش ها در ایران دست دارد

رئیس شورای امنیت روسیه: غرب در سازماندهی شورش ها در ایران دست دارد.به کزارش خبرگزاری تاس، در ادامه ناآرامی‌های اخیر در ایران، دبیر شورای امنیت روسیه گفت که سرویس‌های اطلاعاتی غربی نقش مهمی در سازمان‌دهی شورش‌های خشونت‌آمیز و متعاقب آن انتشار اطلاعات نادرست درباره وضعیت ایران داشتند.

نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت روسیه روز چهارشنبه در تهران با ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران دیدار و درباره گسترش روابط تجاری و همکاری های امنیتی روسیه و جمهوری اسلامی گفت و گو کردند. به ویژه در پس زمینه درگیری های جاری در اوکراین و ناآرامی های اخیر در ایران.

رسانه های روسی گزارش دادند که در این دیدار «موضوعات مختلف همکاری امنیتی روسیه و ایران و تعدادی از مشکلات بین المللی» مورد بررسی قرار گرفت. این در حالی است که ایران و روسیه همکاری های خود را به ویژه در حوزه نظامی و صنعتی افزایش داده اند.

هفته‌هاست که ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، ایران را به ارسال سلاح به روسیه برای استفاده در اوکراین متهم کرده است.

او حتی روز دوشنبه یک قدم فراتر رفت و از «تامین تسلیحات تهران به روسیه به عنوان کمکی به طولانی شدن جنگ» انتقاد کرد.

ایران بارها از مقامات اوکراینی خواسته است شواهدی مبنی بر استفاده از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین ارائه دهند.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، در آخر هفته گفت که جمهوری اسلامی پیش از جنگ در اوکراین، تعداد محدودی پهپاد به روسیه داده است.
این دیپلمات ارشد تحویل تسلیحات بیشتر پس از آغاز جنگ اوکراین و تهیه موشک را رد کرد.

سخنگوی پنتاگون روز چهارشنبه گفت که واشنگتن هیچ مدرکی علیه ادعاهای ایران مبنی بر ارسال موشک به روسیه ندارد. غرب در تلاش است تا با آخرین اتهامات علیه تهران از تعمیق روابط ایران و روسیه جلوگیری کند. ؟

پاتروشف در سفر به تهران با دریادار علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران نیز دیدار و گفتگو کرد.
در دیدار شمخانی و پاتروشف، موضوع امنیت داخلی ایران به ویژه با توجه به ناآرامی‌های اخیر ناشی از کشته شدن مهسا امینی ۲۲ ساله در اواسط شهریور ماه نیز مطرح شد.

پاتروشف به شمخانی تأیید کرد که سرویس‌های اطلاعاتی غربی نقش مهمی «در سازمان‌دهی شورش‌های خشونت‌آمیز و متعاقب آن انتشار اطلاعات نادرست درباره وضعیت کشور» ایفا کردند.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای غربی به‌ویژه آمریکا تلاش می‌کنند اراده سیاسی خود را از طریق «جنگ‌های ترکیبی» به کشورهای مستقل تحمیل کنند که به گفته وی این اقدام نقض منشور سازمان ملل است.
به گزارش تاس، ایران و روسیه به ویژه در مورد تلاش های سرویس های اطلاعاتی غربی برای مداخله در امور روسیه و ایران در تهران گفتگو کردند.

خبرگزاری المیادین، حدس می‌زند که رئیس شورای امنیت روسیه «نشانه‌های» دیگری از ناآرامی‌های اخیر در ایران را به مقامات ایرانی ارائه کرده است.

ابعاد پوشش غرب از ناآرامی های اخیر در ایران بسیار بیشتر از اهمیت و دامنه اعتراضات واقعی هفته های اخیر در این کشور بوده است.

غرب در جریان قیام های اخیر در ایران به شبکه های اجتماعی متکی بوده و سعی کرده است از اخبار جعلی برای انتقال این احساس که دولت به زودی سرنگون می شود، استفاده کند.

تهران همچنین عربستان سعودی را به دست داشتن در ناآرامی های اخیر و حمله داعش در ایران متهم کرده است.

تهران روز چهارشنبه هشدار داد که صبر استراتژیک ایران در قبال عربستان سعودی رو به اتمام است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: