پرش به محتوا

پنتاگون و ارسال موشک های بالستیک ایران به روسیه

پنتاگون و ارسال موشک های بالستیک ایران به روسیه

پنتاگون هیچ مدرکی دال بر ارسال موشک های بالستیک ایران به روسیه ندارد

سخنگوی پنتاگون گفت واشنگتن هیچ مدرکی علیه اتهامات علیه ایران در مورد تحویل موشکی ادعایی به روسیه ندارد. وضعیت به دقت رصد خواهد شد.

پنتاگون در مورد شایعات منتشر شده توسط کیف در مورد تحویل موشک های بالستیک از ایران به روسیه اظهار نظر کرده است.

سرتیپ پاتریک رایدر، سخنگوی پنتاگون روز سه شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که ارتش آمریکا هیچ مدرکی دال بر اینکه تهران موشک های بالستیک به مسکو داده است، ندارد.
رایدر در پاسخ به این سوال که آیا توافق موشکی بین روسیه و ایران وجود دارد یا خیر، پاسخ داد که نمی تواند این اطلاعات را تایید کند.
او اضافه کرد:
«فکر می‌کنم قبلاً به این موضوع اشاره کردم که اگر ما شاهد استفاده از موشک‌های بالستیک ایرانی در میدان نبرد در اوکراین باشیم، هر کاری که در توانمان باشد برای افشای آن انجام خواهیم داد.»

پیش از این، کیف مدعی شده بود که یک قرارداد موشکی بین ایران و روسیه وجود دارد و تهران این کشور را به فروش موشک های بالستیک به مسکو متهم کرده بود. بر اساس این ادعا، قرار بود موشک های بیشتری در ماه نوامبر به روسیه تحویل داده شود.
رایدر این اظهارات را تنها چند روز پس از آن بیان کرد که میخائیل پودولیاک، مشاور آندری یرماک، رئیس دفتر ریاست جمهوری اوکراین هم زمان با ولادیمیر زلنسکی، خواستار حمله به شرکت‌هایی در ایران شد که به گفته او پهپاد و موشک‌های بالستیک برای روسیه می‌سازند.

هم مسکو و هم تهران بارها انجام محموله های تسلیحاتی در جریان درگیری اوکراین را رد کرده اند. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین، این گونه ادعاها را اخبار جعلی خواند و تاکید کرد که ارتش روسیه از پهپادهای تولید داخل استفاده می کند.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران هفته گذشته اعلام کرد که کشورش «تعداد کمی پهپاد» را قبل از شروع درگیری به روسیه تحویل داده است. او همچنین ادعاهایی مبنی بر اینکه ایران موشک های مسکو را تامین کرده است را رد کرد.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: