بولتون: «اپوزیسیون» ایران بوسیله کردستان عراق مسلح می شود.
جان بولتون: گروههای «اپوزیسیون» در ایران از طریق شمال عراق مسلح می شوند.آمریکا در حال حاضر هیچ طرح B برای مهار ایران در منطقه ندارد. مشاور سابق امنیت ملی آمریکا اکنون اعتراف کرده است که تظاهرکنندگان در ایران از شمال عراق تسلیحات دریافت می کنند.

جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی آمریکا در مصاحبه ای گفت که معترضانی که آنها را «اپوزیسیون» توصیف می کند در ناآرامی های اخیر در ایران به سلاح هایی از مناطق کردنشین شمال عراق مسلح شده اند.

بولتون که سال‌ها پیشتاز سیاست‌های ضد ایرانی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا بود، در مصاحبه با تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی لندن، ابراز امیدواری کرد که ناآرامی‌ها در ایران به «تغییر رژیم» منجر شود.

این شورش ها با کشته شدن یک زن جوان، ظاهراً زمانی که در بازداشت پلیس بود، آغاز شد.

بولتون گفت: «چشم انداز تلاش های سیستماتیک گروه های برانداز» تنها اعتراض نیست، بلکه استفاده از نیروی قهری علیه دولت ایران برای ارسال این پیام است که آنها دیگر غیرمسلح نیستند و توانایی مقابله با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را دارند
ایران در اواخر سپتامبر حملات موشکی بالستیک و پهپادهای جنگی را به شمال عراق انجام داد. نیروهای آمریکایی نیز در شهر اربیل در شمال عراق مستقر هستند.
تهران با این حملات هوایی گروه های جدایی طلب کرد فعال در شمال عراق را هدف قرار داد و آنها را به تحریک ناآرامی های اخیر در ایران متهم کرد. .