پرش به محتوا

پهپاد های ایرانی و دلقکی بنام زلنسکی!

در حالیکه اوکراین از حمایت گسترده و دست و دلبازانه کشورهای غربی به ویژه آمریکا چه در زمینه تامین تسلیحات نظامی و چه در زمینه مالی و سیاسی برخوردار است پس از آن که معلوم شد هواپیماهای بدون سرنشین ایرانی در جنگ اوکراین توسط روس ها مورد استفاده قرار گرفته اند شروع به فریاد و دادخواهی کرده که چه ظلمی بر ارتش اوکراین می رود، دلقک فاشیست اوکراینی فراموش کرده بدون تسلیحات آمریکا و ناتو، بدون پول مالیات مردم کشورهای غربی و بدون کمک های اطلاعاتی و سیاسی ۵ روز هم در برابر روسیه دوام نمی‌آوردند.
کی‌یف- رئیس دولت اوکراین، ولودیمیر زلنسکی، از تحویل تسلیحات تهران به روسیه به عنوان دلیلی در جهت کمک بیشتر به طولانی شدن جنگ انتقاد کرد. زلنسکی در سخنرانی ویدئویی روزانه خود گفت: ایران از رژیم تروریستی روسیه حمایت می کند و به طولانی شدن جنگ و در نتیجه طولانی شدن تهدیدات علیه جهان که ناشی از جنگ تجاوزکارانه روسیه است، کمک می کند. رهبر اوکراین گفت: «بدون حمایت تهران از مسکو، «ما به صلح نزدیکتر خواهیم بود.»

او استدلال کرد که بدون دخالت تهران در جنگ، امکان دستیابی به راه‌حلی برای بحران جهانی غذا یا بحران انرژی بین المللی محتمل تر است. «هر کس به روسیه برای طولانی کردن این جنگ کمک کند، باید مسئولیت عواقب این جنگ را نیز بپذیرد.» تهران روز شنبه اعتراف کرد که هواپیماهای بدون سرنشین را به روسیه تحویل داده است – اما صحبت از چند نسخه است و آنهم قبل از جنگ اوکراین. زلنسکی سپس در ادامه صحبت هایش تهران را به دروغگویی متهم کرد.

در طول روز، پهپادهای تهاجمی ایران توسط طرف روسی مورد استفاده قرار گرفتند.
زلنسکی می‌گوید: «ما موفق شدیم چندتایی را سرنگون کنیم، اما متأسفانه آنها ضربات جدی هم به ما میزنند . «بدیهی است که «دولت تروریستی»، آنگونه که او روسیه مینامد، نیروها و وسایلی را برای حملات گسترده جدید به زیرساخت های اوکراین تدارک دیده که مهمترین آن پهپادی کامیکازه ایرانی است.»
در حالیکه تقریباً ۴.۵ میلیون اوکراینی قبلاً از قطع برق رنج می برند. زلنسکی گفت: «ما آماده پاسخگویی هستیم.»

روسیه بارها بوسیله پهپاد و موشک های دوربرد زیرساخت های نظامی و دولتی اوکراین از جمله کیف پایتخت را در ازای حملات اوکراین به زیر ساخت های مناطق شرقی سابق اوکراین بمباران کرد.
کل ولسوالی ها ساعت ها در یک زمان نور ندارند. قطعی گسترده برق در کیف دوباره برای دوشنبه اعلام شد. مدیر کل شرکت دولتی اوکرنارگو، سرگی کووالنکو، در فیس بوک نوشت: این بدتر از آن چیزی است که در ابتدا از آن می ترسیدم.

به گفته کی‌یف، رهبری ایران در بیانیه‌ای رسمی به دروغ پردازی میپردازد. پس از اعتراف تهران به ارسال پهپادهای جنگی به روسیه، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، ایران را به دروغگویی متهم کرد.

رهبر اوکراین در پیام ویدئویی روزانه خود در روز شنبه گفت: حتی با وجود این اعتراف آنها همچنان دروغ می گویند.
زلنسکی اتهامات خود را اینگونه توجیه کرد، که تعداد پهپادهای رزمی ایرانی که توسط پدافند هوایی اوکراین سرنگون شد، از تعداد «چند» پهپادهای ذکر شده توسط ایران فراتر رفت.

ایران روز شنبه برای اولین بار تحویل پهپاد به روسیه را پذیرفت.
به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه گفت که جمهوری اسلامی پیش از آغاز جنگ در اوکراین، تعداد محدودی پهپاد به روسیه داده است.
با این حال، رئیس دیپلمات تحویل تسلیحات بیشتر پس از آغاز جنگ روسیه و اوکراین تهیه و ارسال موشک به فدراسیون روسیه را تکذیب کرد.
به گفته ارتش اوکراین، صدها پهپاد کامیکازه شاهد-۱۳۶ ایرانی را سرنگون کرده است.

زلنسکی گفت: «۱۱ پهپاد شاهد تنها دیروز سرنگون شدند. رهبری نظامی اوکراین حدس میزند که روسیه ۲۴۰۰ پهپاد از این نوع را سفارش داده است که ارتش روسیه اخیراً به طور فزاینده ای به مراکز تامین انرژی اوکراین حمله کرده است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: