پرش به محتوا

امر سوسیالیسم بیش از هر زمان دیگر فعلیت دارد – گنادی زیوگانوف

امر سوسیالیسم بیش از هر زمان دیگر فعلیت دارد

پیام تبریک گنادی زیوگانوف، صدرحزب کمونیست فدراسیون روسیه بمناسبت سالگرد انقلاب کبیر اکتبر

رفقا و دوستان عزیز!

۱۰۵ سال پیش، شلیک رزمناو آرورا، آغاز یک دورۀ جدید را نوید داد. اکتبر ۱۹۱۷ یک رویداد بزرگ در تاریخ جهان بود. گذار بشر به سوسیالیسم آغاز گردید. جامعۀ عادلانه، رؤیای دیرینۀ خلق‌ها محقق شد.

کارگران و دهقانان برای اولین بار دولت خود را تشکیل دادند و صاحب میهن شدند. آن‌ها خالق یک زندگی جدید گردیدند. در سرزمین شوروی، عظمت انسان، که ماکسیم گورکی در مورد آن به شکل سمبلیک بیان کرد، آشکار شد. از این به بعد کلمات «انسان»، «کارگر»، «دهقان» واقعاً محترمانه و غرورآفرین طنین‌انداز شد.

اکتبر بزرگ به تولد دوبارۀ کشور ما کمک کرد. از ویرانی و هرج و مرج نجات داد و به پیشرو توسعه در جهان تبدیل کرد. شاهکار تاریخی لنین، کمیسیون دولتی برقی کردن روسیه، برنامه‌های پنج سالۀ استالین، اهتزاز پرچم سرخ بر فراز رایشتاگ، پرواز شکوهمند فضایی گاگارین نمونۀ ارمغان اکتبر کبیر است. ارزش‌های عدالت و کار خلاق، برابری انسان و برادری خلق‌ها به نقطۀ اوج بی‌سابقه‌ای رسید. انقلاب سوسیالیستی آغازگر دوران جهش اقتصادی و فرهنگی، شاهکارهای کار و مبارزه بودند. انقلاب اکتبر دورۀ شگفت‌انگیز الکسی استاخانوف و والری چکالوف، گئورگی ژوکوف و میخائیل شولوخوف، ایگور کورچاتوف و آندری توپولف، کنستانتین راکوسوفسکی و سرگئی کورولف، کنستانتین سیمونوف و سرگئی ایلیوشین، زویا کاسمادمیانسکایا و ورا موخینا را خلق کرد.

۱۰۰ سال از تشکیل اتحاد جماهیر سوسیالیستی شوروی سپری می‌شود. کشور بزرگ ما به نمونۀ شورآفرین دوستی و برادری خلق‌ها تبدیل شد. همه اشکال برده‌داری، نژادپرستی و استعمار را جسورانه بر زمین زد. در دل زحمتکشان سراسر جهان آتش امید و خلاقیت روشن شد. این قدرت و حسن نیت آن بود که احیای چین مدرن را امکان‌پذیر ساخت، الهام‌بخش پیروزی‌های مردم ویتنام و کره بود، به انقلاب کوبا و نابودی امپراتوری‌های استعماری کمک کرد.

امروز که سرمایه‌داری پوسیده بار دیگر روسیه را «خفه می‌کند» و مبارزه با فاشیسم به واقعیت تبدیل شده است، معنا و علت انقلاب کبیر اکتبر بیش از هر زمان دیگری فعلیت یافته است. تنها سوسیالیسم است که ما را به مسیر روشن خلاقیت و پیشرفت رهنمون خواهد شد!

جشن اکتبر بزرگ مبارک!

۱۵ آبان- عقرب ۱۴۰۱

https://sovross.ru/articles/2338/58882

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: