پرش به محتوا

کار تمام شد!

کیم داتکام، فعال و سرمایه‌دار اینترنتی مدعی شد که لیز تراس، نخست وزیر سابق بریتانیا، اندکی پس از حملات به خطوط لوله نورد استریم، پیامی را برای آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا ارسال کرده است.
اکنون مسکو در حال بررسی این موضوع و نشان دادن یک واکنش است.

گفته می‌شود که نخست وزیر سابق انگلیس لیز تراس جمله «کار تمام شد»، تنها یک دقیقه پس از حملات به خطوط لوله نورد استریم، خطاب به آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، نوشت.
کیم داتکام، فعال اینترنتی، روز یکشنبه در توییتی چنین ادعا کرد.:

حدس میزنید روس‌ها از کجا می‌دانند که انگلیس با همکاری آمریکا خطوط لوله جریان شمالی را منفجر کرده است؟

از آنجایی که @trussliz از آیفون خود برای ارسال پیام به @SecBlinken یک دقیقه پس از انفجار خط لوله و قبل از اینکه دیگران از آن مطلع شوند استفاده کرد، پیامی حاوی محتوا
«کار تمام شده است».
«دسترسی ادمین iCloud به آنها این امکان را می دهد!»


او اضافه کرد:

«این فقط Five Eyes نیستند که به همه پایگاه‌های اطلاعاتی Big Tech دسترسی دارند. روسیه و چین همچنین دارای واحدهای سایبری پیشرفته هستند.
نکته خنده دار این است که مقامات ارشد دولتی مجوز امنیتی هنوز ترجیح می دهند از آیفون به جای تلفن های رمزگذاری شده توسط NSA و GCHQ استفاده کنند.»
چند روز پیش، مسکو نیروی دریایی بریتانیا را مسئول حملات ۲۶ سپتامبر دانست.
ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه به توئیت های دات کام واکنش نشان داد و در تلگرام نوشت:

«من به پاسخ لندن به سوال زیر علاقه مند هستم: آیا لیز تراس، نخست وزیر بریتانیا، بلافاصله پس از منفجر شدن خطوط لوله نورد استریم، پیامی به آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده فرستاد که «کار تمام شد»؟
زاخارووا گفت: «میلیون ها نفر در سراسر جهان منتظر پاسخ لندن هستند. در ۲۹ اکتبر، روزنامه بریتانیایی دیلی میل گزارش داد که تلفن خصوصی تراس در تابستان هک شده است. در مورد محتویات گوشی تا به حال چیزی مشخص نبود.
داتکام همچنین توییت خود را بدون هیچ مدرکی برای ادعاهای خود ارائه کرد. »

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: