پرش به محتوا

نیروی دریایی بریتانیا پشت حملات به نورد استریم و کریمه است

وزارت دفاع روسیه: نیروی دریایی بریتانیا پشت حملات به نورد استریم و کریمه است

به گزارش رسانه های رپسی، وزارت دفاع روسیه جزئیات حمله اوکراین به سواستوپل بامداد شنبه را منتشر کرد. به گفته سخنگوی این مقام، سپهبد ایگور کوناشنکوف، رژیم کی یف در ساعت ۳:۲۰ صبح به وقت اروپا به چندین کشتی نظامی و غیرنظامی در شهر دریای سیاه حمله کرد. در این حمله، دشمن از ۹ هواپیمای بدون سرنشین و هفت پهپاد دریایی خودگردان استفاده کرد. همه پهپادها منهدم شدند.
مین روب ایوان گلوبتس در این حمله اندکی آسیب دید.
یک قایق در خلیج یوژنایا نیز آسیب دید.
کوناشنکوف به ویژه تاکید کرد که کشتی های مورد حمله اوکراین ناوگانی دریای سیاه هستند، که از جمله وظایف آنها، تضمین امنیت کریدور توافقنامه صدور غلات است.
سخنگوی ارتش همچنین اعلام کرد که در پشت تدارک این حمله تروریستی کارشناسان انگلیسی حضور داشتند که در شهر اوچاکوف منطقه نیکولایف مشغول آموزش پرسنل ارتش اوکراین بودند.

بر اساس اطلاعات موجود، نمایندگان این یگان از نیروی دریایی بریتانیا نیز در طراحی، تضمین و اجرای حمله در دریای بالتیک در ۲۶ سپتامبر سال جاری که در آن خطوط لوله گاز نورد استریم 1 و نورد استریم ۲ منفجر شد، شرکت کردند. .

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که افسران نیروی دریایی بریتانیا در حمله ۲۶ سپتامبر به خطوط لوله نورد استریم ۱ و ۲ شرکت داشتند. به گفته ارتش روسیه، آنها همچنین پشت حملات به کشتی های ناوگان دریای سیاه هستند.

ژنرال سپهبد ایگور کوناشنکوف، سخنگوی وزارت دفاع روسیه در یک نشست خبری روزانه گزارش داد که نمایندگان نیروی دریایی بریتانیا در برنامه ریزی و اجرای خرابکاری خطوط لوله نورد استریم ۱ و ۲ مشارکت داشته اند.

کوناشنکوف خاطرنشان کرد که حملات امروز به کشتی‌های ناوگان دریای سیاه و کشتی‌های غیرنظامی در سواستوپل توسط پرسنل نظامی اوکراین انجام شده است.

این سخنگو گفت که اینها به نوبه خود توسط متخصصان نظامی بریتانیایی که پشت انفجارهای نورد استریم نیز بودند آموزش دیده بودند.:

«بر اساس اطلاعات موجود، نمایندگان این یگان نیروی دریایی انگلیس در طراحی، تامین و اجرای حمله تروریستی در دریای بالتیک در ۲۶ سپتامبر که خطوط لوله گاز نورد استریم ۱ و نورد استریم ۲ منفجر شد، مشارکت داشتند.»

میخائیل راسوژایف فرماندار سواستوپل صبح روز شنبه گفت که کشتی های ناوگان دریای سیاه حمله پهپادی را در خلیج سواستوپل دفع کردند. او بعداً توضیح داد که همه هواپیماهای بدون سرنشین سرنگون شده اند.
به گفته وزارت دفاع روسیه، مین روب ایوان گولوبز در این حمله اندکی آسیب دید.

یک مانع در خلیج یوژنایا نیز آسیب دید. کوناشنکوف تاکید کرد که کشتی های مورد حمله ناوگان دریای سیاه، از جمله، امنیت کریدور را تحت توافقنامه غلات تضمین می کنند.

به گفته کوناشنکوف، کارشناسان انگلیسی فوق الذکر این حمله تروریستی را تدارک دیده و پرسنل ارتش اوکراین را در شهر اوچاکوف در منطقه نیکولایف آموزش دادند.

در ۲۶ سپتامبر، دو خط لوله صادراتی روسیه به اروپا به نام‌های نورد استریم و نورد استریم 2 منفجر شدند. آلمان، دانمارک و سوئد انجام خرابکاری هدفمند را رد نکردند.

دادستانی کل روسیه «به دلیل یک اقدام تروریستی بین‌المللی» رسیدگی را آغاز کرد. روسیه اجازه بررسی این حادثه را نداشت.

در ۲۸ اکتبر، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که اتحادیه اروپا هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه چه کسی در حمله به خطوط لوله نورد استریم دست داشته است، ندارد.

عملیات نورد استریم از اواخر ماه اوت به دلیل مشکلات تعمیر توربین های زیمنس ناشی از تحریم های غرب متوقف شده است. با این حال، خط لوله پر از گاز باقی ماند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: