پرش به محتوا

ماجرای هو جینتائو چیست؟

رسانه های آلمانی اخبار جعلی درباره هو جین تائو، رئیس دولت پیشین چین منتشر کردند.


هو جینتائو رهبر سابق چین در کنگره حزب از صندلی خود به خارج از سالن راهنمایی شد. رسانه های آلمانی سعی دارند به مخاطبان خود این امر القا کنند این یک تحقیر شخصی و تحقیر علنی بود. اما آنگونه که مجله اورتون نشان می دهد این اطلاعات نادرست است.

رسانه های جریان غالب آلمانی بار دیگر نمونه ای از یک سویه بودن و گزارشات جانبدارانه خود را ارائه کردند.

گفته می شود در کنفرانس حزبی کنگره خلق چین، هو جینتائو، رئیس سابق دولت و رهبر حزب در مقابل افکار عمومی جهان «حذف» شده است. رسانه های جریان غالب آلمان همه هم و غم خود را در خدمت ارائه روایت برقراری دیکتاتوری شی بکار گرفته اند.

با این حال، همانطور که مجله اورتون اکنون ثابت می کند، هو در مقابل دیدگان مردم جهان نه تحقیر، شد و نه حذف شد.

سلامتی این سیاستمدار ۷۹ ساله در وضعیت نامناسبی قرار دارد. او نه تنها به بیرون از سالن اسکورت شد، بلکه به داخل یک اتاق دیگر هدایت شد تا تحت مراقبت پزشکی قرار گیرد.

به گفته اورتون، گزارش هایی در رسانه های چینی منتشر شد مبنی بر اینکه هو در یک اتاق مجاور استراحت کرده و سپس وضعیتش بهبود یافته است.

رسانه‌های آلمانی یا این گزارش ها را نادیده گرفت یا آنها را به عنوان اطلاعات جعلی ساخت چین توصیف کردند.

آنها در عوض از روایت دیکتاتوری در چین استفاده می کند و اینگونه برای تماشاگران آلمانی صحنه آرایی میکنند.

بر این اساس، هو از دایره قدرت به بیرون پرتاب شد. این اطلاعات نادرست به برنامه های خبری اصلی رسانه های حکومتی آلمان ARD و ZDF نیز سرایت کرد.

بلافاصله پس از این رویداد، که اصلاً چیزی نبود، تلویزیون کانال دو حکومتی آلمان ZDF یک تئوری توطئه کامل ارائه کرد. بر این اساس، مسئله یک نمایش قدرت و یک سیگنال روشن به چینی ها است که جنبشی که هو طرفدار آن است دیگر مورد نظر نیست. ببینید که چگونه دیکتاتوری کار می کند.

رسانه های بزرگ آلمانی تا به امروز اطلاعات نادرست خود را اصلاح نکرده اند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: