پرش به محتوا

وزیر امور خارجه ایران صادرات پهپاد به روسیه را رد کرد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران، اتهامات مبنی بر صادرات پهپادهای جنگی ایران به روسیه را رد کرد. او در نشست وزرای خارجه در تهران از اوکراین خواست ادعای خود مبنی بر استفاده روسیه از پهپادهای رزمی ایران را اثبات کند.

به گزارش رسانه‌های روسیه ، وزیر امور خارجه ایران روز دوشنبه با قاطعیت اتهامات مبنی بر صادرات پهپادهای رزمی ایران به روسیه را رد کرد. به گفته حسین امیرعبداللهیان، ایران متعهد به حل مسالمت آمیز مناقشه اوکراین است. وزیر امور خارجه افزود: علاوه بر این، حمایت از جنگ با «اصول ضدجنگ» جمهوری اسلامی همخوانی ندارد.

امیرعبداللهیان در دیدار با همتایان خود در تهران گفت ایران آماده است تا کارشناسان نظامی ایران را با کارشناسان نظامی اوکراینی همراه کند. اوکراین باید ادعای خود مبنی بر استفاده روسیه از پهپادهای رزمی ایران را ثابت کند.

به گزارش خبرگزاری پرس تی‌وی، وزیر امور خارجه ایران روز پنجشنبه در گفت‌وگوی تلفنی با جوزپ بورل، رهبر اتحادیه اروپا، با وی در خصوص اتهامات مطرح شده مواجه شد و به وی یادآور شد که ایران در راستای منافع صلح عمل می‌کند. امیرعبداللهیان گفت: ما در زمینه دفاعی با روسیه همکاری می کنیم، اما ارسال سلاح و پهپاد علیه اوکراین سیاست ما نیست.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: