پرش به محتوا

واگنکنشت: حزب جدید علیه سیاست فاجعه بار؟آیا او اکنون حزب خود را راه اندازی می کند یا نه؟ سارا واگن کنشت بار دیگر امیدها را در میان علاقمندان خود برانگیخت. واقعیت این است که تعداد آلمانی‌هایی که دیگر احساس نمی‌کنند توسط هیچ حزبی نمایندگی نمی‌شوند، زیاد است و در زمستان آتی به دلیل تورم، گرانی انرژی و بی توجهی مسئولان دولتی به افزایش خود ادامه خواهند داد.

در مصاحبه ای، سارا واگنکنشت، که اکنون دومین سیاستمدار محبوب در آلمان است، انتظارات جدیدی مبنی بر بنیانگذاری حزب دیگری مطرح کرد. او در گزارش های مطبوعاتی گفته است: «من مایلم حزبی در آلمان بوجود آید که بتواند سیاست های دولت را تغییر دهد.»

دولت ائتلافی آلمان یک «سیاست واقعا فاجعه بار» را دنبال می کند که «بدون داشتن هیچ جایگزینی، ارتباط ما را با مواد خام ارزان قیمت و انرژی ارزان قطع می کند.»
اگرچه او فرمول «جنگ تجاوزکارانه روسیه» را زیر سؤال نمی برد، اما اظهارات او درباره «جنگ اقتصادی بی سابقه» در پارلمان آلمان قبلاً مخالفان او را حتی در حزب «چپ» آلمان خشمگین کرده بود.

پیوند بین سیاست تحریم ها و مشکلات اقتصادی که در حال توسعه هستند، حتی در جبهه «حزب چپ» و یا جناح های «چپگرای» و «آنتی فا» آلمانی هم مورد استقبال و بحث قرار نمی‌گیرد بخش بزرگی از به اصطلاح چپ آلمان به دفاع آشکار از رژیم اوکراین و مشتقات فاشیستی آن میپردازند .

او در یک پیام ویدئویی توضیح داد: «سبزها برای من ریاکارترین، مغرورترین، دروغگوترین، بی کفایت ترین و با توجه به آسیبی که سیاست هایشان به بار می آورند، خطرناک ترین حزبی هستند که در حال حاضر در بوندستاگ (مجلس آلمان) داریم.»

نظر واگنکنشت از سوی گروه پارلمانی و اجرایی حزب «چپ» رد شده است. رهبر گروه پارلمانی دیتمار بارتش علناً با او مخالفت کرد. او در رد مواضع واگنکنشت مدعی شد خطرناک ترین حزب در بوندستاگ AfD است.
بر اساس یک نظرسنجی، اگر واگنکنشت گامی برای تاسیس یک حزب جدید برمی دارد، ۳۰ درصد از کسانی که حق رای دارند احتمالا به این حزب رای دهند – از جمله بیشتر رای دهندگانی که قبلا آرا خود را هم برای حزب «چپ» و هم AfD را انتخاب می کردند، اما بیشتر از هر قشر دیگری کسانی که به هیچکس و هیچ حزبی رای نمی دهند می توانند جزو انتخاب کنندگان حزب واگنکنشت باشند.

همه آنها احتمالاً با اظهارات واگنکنشت موافق هستند که می گوید «باید فشار بیشتری بر این دولت وارد شود تا نتواند به همین منوال ادامه دهد و هر کاری دلش خواست بکند».
با این حال، باید دید که آیا واقعاً حزبی تأسیس خواهد شد یا خیر.
اعضای اجرایی حزب «,چپ» در حال حاضر به طور علنی راه هایی را برای ممانعت از دسترسی او به منابع حزب در نظر دارند و خود او بلافاصله اعلام کرد که «تاسیس یک حزب به این آسانی نیست.»

حتی زمانی که چند سال پیش گرایش سیاسی «برپاخیز» تأسیس شد، بسیاری امید بیهوده به یک حزب جدید داشتند.

دوره قبل از آخرین انتخابات اروپا برای این امر مساعد بود زیرا ساختار جدید می توانست به سرعت خود را تامین مالی کند، اما از آن استفاده نشد.

اگرچه در حال حاضر تعداد زیادی از اعضای سابق «چپ» در آلمان وجود دارند که هم رویه تأسیس یک حزب و هم با همه رویه های دیگری را که برای رقابت یک حزب جدید در انتخابات لازم است، آشنا هستند و تجربه آنرا دارند.


%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: