پرش به محتوا

شکایت ایران از آمریکا به دلیل تحریک به ناآرامی ها.

ایران قصد دارد علیه دولت آمریکا به دلیل تحریک ناآرامی ها شکایت کند

در حالی که ایران به دلیل تحریم های گسترده آمریکا به سختی قادر به تامین مالی واردات کالاهای بشردوستانه از جمله دارو است، دولت آمریکا می خواهد سرویس اینترنت ماهواره ای «استارلینک» را در ایران برای حمایت از «اعتراضات» نصب کند.
مقامات ایران اعلام کرده اند که قصد دارند از آمریکا به دلیل دخالت مستقیم این کشور در ناآرامی های اخیر در این کشور شکایت کنند.
کاظم غریب آبادی، رئیس بخش بین‌الملل قوه قضائیه ایران گفته است که ایران در دادگاه‌های تهران علیه دولت آمریکا و رسانه‌های فارسی زبان مستقر در لندن به اتهام تحریک به خشونت، ناآرامی و خرابکاری مالکیت عمومی و خصوصی در ایران به دادگاه‌های تهران شکایت کرده است.».

غریب آبادی گفت: با توجه به دخالت و دخالت مستقیم آمریکا در ناآرامی‌های اخیر، مقرر شد برای بررسی خسارت وارده و صدور حکم رسیدگی شود.

در حالی که ایران به دلیل تحریم های گسترده اعمال شده توسط دولت آمریکا به سختی قادر به تامین مالی واردات برای مقاصد بشردوستانه از جمله خرید دارو نیست، دولت آمریکا در حال حاضر در حال برنامه ریزی برای فعال کردن سرویس اینترنت ماهواره ای «استارلینک» در ایران است. برای تشدید بیشتر «اعتراضات» در آنجا.

بر اساس گزارش رسانه ای، دولت آمریکا در حال مذاکره با رئیس تسلا و مدیرعامل اسپیس ایکس، ایلان ماسک، درباره نصب سرویس پهن باند ماهواره ای استارلینک در ایران است.
شبکه تلویزیونی سی ان ان روز جمعه به نقل از افراد مطلع این گزارش را منتشر کرد.

ایران می‌خواهد در واکنش به ناآرامی‌های اخیر و خشونت‌های گسترده در این کشور، دو کانال خبری فارسی‌زبان مستقر در لندن را در فهرست تروریستی قرار دهد.
غریب آبادی روز شنبه گفت: دو فرستنده های بی بی سی فارسی و ایران اینترنشنال و سازمان دهندگان آنها باید در لیست تروریستب باشند.

این دو ایستگاه با گزارش‌های خود ایرانی‌ها را به مشارکت خشونت‌آمیز در ناآرامی‌ها تشویق کردند.

به گفته غریب آبادی، بنابراین آنها مسئول «اقدامات تروریستی» و تخریب تاسیسات عمومی هستند.

منبع اصلی اطلاعات رسانه های غربی در مورد اعتراضات اخیر در ایران، شبکه ماهواره ای فارسی زبان ایران اینترنشنال مستقر در لندن بوده است که به طور مستقیم توسط عربستان سعودی و ولیعهد و نخست وزیر عربستان، محمد بن سلمان تامین مالی می شود.

هدف این کانال تبلیغ فعالیت های تجزیه طلبانه در ایران و زیر سوال بردن هویت جمعی ایرانی است.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: