پرش به محتوا

تاکیدات شی جین‌پینگ در کنگره بیستشی جین‌پینگ: چین قاطعانه توسعه با کیفیت بالا را دنبال خواهد کرد و از طریق توسعه خود فرصت های بیشتری را نیز برای جهان ایجاد خواهد کرد


اولین جلسه عمومی بیستمین کمیته مرکزی حزب کمونیست چین روز شنبه 23 اکتبر/اول آبان ماه، نهاد جدید رهبری چین را انتخاب کرد و شی جین‌پینگ بار دیگر به عنوان دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین انتخاب شد.

سخنرانی شی جین‌پینگ در دیدار با خبرنگاران چینی و خارجی

دیدار شی جین‌پینگ، دبیرکل منتخب کمیته مرکزی حزب کمونیست چین و اعضای کمیته دائمی دفتر سیاسی بیستمین کمیته مرکزی حزب کمونیست چین با خبرنگاران چینی و خارجی در تالار بزرگ خلق

شی جین‌پینگ در دیدار اعضای کمیته دائمی دفتر سیاسی بیستمین کمیته مرکزی حزب کمونیست چین با خبرنگاران چینی و خارجی گفت که اکنون چین سفر جدیدی را برای ساختن یک کشور سوسیالیستی مدرن در همه زمینه ها آغاز کرده و ضمن تلاش برای تحقق دومین هدف صد ساله خود می خواهد از طریق مدرنیزاسیون با ویژگی چینی، رستاخیز باشکوه ملت چین را به طور کامل به پیش برد. اقتصاد چین انعطاف پذیر است و پتانسیل فراوان دارد. چین قاطعانه اصلاحات و گشایش را به روشی همه جانبه تعمیق خواهد داد، قاطعانه توسعه با کیفیت بالا را دنبال خواهد کرد و از طریق توسعه خود فرصت های بیشتری را برای جهان ایجاد خواهد کرد.

شی جین‌پینگ رهبر چین گفت: «راهی دشوار و طولانی در پیش است و ما با تلاش به مقصد خود خواهیم رسید. در مسیر پیشرفت و مقابله با دشواری ها و چالش ها، مردم همواره محکم ترین تکیه گاه و قوی ترین پشتیبان ما هستند».

رهبر چین در ادامه سخنان خود تاکید کرد: «ما باید برای همیشه در کنار مردم بایستیم و به فکر مردم باشیم و توصیه های مردم را رعایت کنیم و آرزوی مردم برای دستیابی به زندگی خوب و زیبا را به واقعیت تبدیل کنیم».

شی جین‌پینگ دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین ضمن سخنرانی در این دیدار خاطر نشان کرد: «در مواجهه با چالش ها و آزمون های جدید در سفر جدید، باید با حفظ بالاترین میزان هوشیاری و احتیاط، به ترویج خستگی ناپذیر حاکمیت جامع و دقیق حزب ادامه دهیم تا حزب با تاریخ صدساله خود بتواند از طریق انقلابی درونی به شکوفایی ادامه دهد و همواره قابل اعتمادترین و قوی ترین تکیه گاه مردم چین باشد».

شی جین‌پینگ گفت که در مواجهه با چالش‌های بی‌سابقه‌ای که جهان امروز با آن مواجه است، حزب کمونیست چین همواره بر این موضوع تاکید داشته است که تصمیم گیری در مورد آینده و سرنوشت بشر باید با حضور و مشارکت مردم همه کشورهای جهان انجام شود. تا زمانی که قوانین رایج را دنبال کنیم، همه کشورها می توانند با همزیستی، حسن نیت و همکاری های برد-برد، درکنار هم آینده ای بهتر را برای جهان ایجاد کنند. وی گفت: توسعه چین از جهان جدایی ناپذیر است و جهان نیز برای توسعه خود به چین نیاز دارد. چین با مردم همه کشورها همکاری خواهد کرد تا ارزش های مشترک بشریت از جمله صلح، توسعه، انصاف، عدالت، دموکراسی و آزادی را گسترش دهد و صلح جهانی را حفظ کند، توسعه جهانی را ارتقا دهد و برای پیشبرد روند ساخته شدن یک جامعه ای بشری با سرنوشت مشترک نیز تلاش خواهد کرد.

تاکید «شی جین‌پینگ» بر ضرورت تکیه‌گاه بودن حزب کمونیست برای مردم

اعضای کمیته دائمی دفتر سیاسی بیستمین کمیته مرکزی حزب کمونیست چین امروز یکشنبه 23 اکتبر برابر با اول آبان ماه، با خبرنگاران چینی و خارجی در پکن دیدار کردند.

«شی جین‌پینگ» دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست چین ضمن سخنرانی در این دیدار خاطر نشان کرد: «در مواجهه با چالش ها و آزمون های جدید در سفر جدید، باید با حفظ بالاترین میزان هوشیاری و احتیاط، به ترویج خستگی ناپذیر حاکمیت جامع و دقیق حزب ادامه دهیم تا حزب با تاریخ صدساله خود بتواند از طریق انقلابی درونی به شکوفایی ادامه دهد و همواره قابل اعتمادترین و قوی ترین تکیه گاه مردم چین باشد».

«شی جین‌پینگ»: مردم قوی‌ترین پشتیبان ما هستند
«شی جین‌پینگ» رهبر چین، امروز یکشنبه 23 اکتبر برابر با اول آبان ماه، با حضور در نشست مطبوعاتی اعضای کمیته دائمی دفتر سیاسی بیستمین کمیته مرکزی حزب کمونیست چین گفت: «راهی دشوار و طولانی در پیش است و ما با تلاش به مقصد خود خواهیم رسید. در مسیر پیشرفت و مقابله با دشواری ها و چالش ها، مردم همواره محکم ترین تکیه گاه و قوی ترین پشتیبان ما هستند».

رهبر چین در ادامه سخنان خود تاکید کرد: «ما باید برای همیشه در کنار مردم بایستیم و به فکر مردم باشیم و توصیه های مردم را رعایت کنیم و آرزوی مردم برای دستیابی به زندگی خوب و زیبا را به واقعیت تبدیل کنیم».

اصلاحیه اساسنامه حزب کمونیست چین به تصویب رسید

در جریان برگزاری بیستمین کنگره ملی حزب کمونیست چین که روز گذشته (شنبه 22 اکتبر/30 مهرماه) به پایان رسید، «اصلاحیه اساسنامه حزب کمونیست چین» تصویب شد.

شرکت کنندگان در این نشست همچنین موافقت خود برای قرار گرفتن توسعه جدید اندیشه شی جین پینگ درباره سوسیالیسم با ویژگی‌های چین در عصر جدید، پس از نوزدهمین کنگره ملی حزب را در اساسنامه حزب اعلام و در عین حال موافقت کردند که بر اساس وظایف اصلی حزب که در بیستمین کنگره ملی مطرح شده است، فرمول اهداف تعیین شده در منشور حزب تعدیل و اهداف راهبردی در زمینه توسعه اقتصادی و اجتماعی چین مشخص و در عین حال تصریح گردد که تا سال 2035، مدرن سازی سوسیالیستی به طور اساسی تحقق می یابد و تا اواسط قرن جاری، چین به یک کشور قدرتمند سوسیالیستی مدرن تبدیل می شود و به عبارت دیگر دومین هدف صد ساله چین تحقق می یابد.

در این نشست همچنین تاکید شده است که موضوعاتی درباره وظایف اصلی حزب مبنی بر پیشبرد رستاخیز بزرگ ملت چین با مدرن‌سازی به سبک چینی، دستیابی تدریجی به رفاه مشترک مردم، اجرای نظریه نوآوری، همآهنگی، توسعه سبز، گشایش و اشتراکگذاری، تسریع ایجاد وضعیت جدید توسعه شامل هماهنگی بین چرخه دوگانه داخلی و بین المللی اقتصادی با محوریت چرخه داخلی و یاری این دو چرخه به یکدیگر، استفاده از نیروهای مستعد به عنوان اولین منابع جهت کمک به روند توسعه ای با کیفیت تر، کارآمدتر و همچنین پیشرفتی به مراتب عادلانه تر، پایدارتر و امن تر، در اساسنامه حزب قرار گیرد.

شرکت کنندگان در این نشست، ضمن موافقت با اینکه موضوعاتی همچون اجرای دقیق و تزلزل ناپذیر سیستم یک کشور دو نظام و همچنین مخالفت و جلوگیری قاطع از » جدایی طلبی تایوان» نیز در اساسنامه حزب قرار گیرد، توافق کردند که ترویج ارزش مشترک بشر به معنای صلح، توسعه، انصاف، عدالت، دموکراسی و آزادی، پیشبرد ایجاد جهانی سرشار از صلح پایدار، امنیت عمومی، شکوفایی مشترک و دنیایی باز و فراگیر، پاک و زیبا نیز در اساسنامه حزب آورده شود.
persian.cri.cn

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: