پرش به محتوا

بلاروس: لهستان برای جنگ تهاجمی آماده می شود

بلاروس: لهستان برای جنگ تهاجمی آماده می شود

در حمله به کشتی حمل مسافر در رودخانه دنیپر در خرسون حداقل چهار نفر کشته شدند

مقامات در حمله به کشتی: رژیم کی‌یف می‌دانست که غیرنظامیان درگیر بوده‌اند

سرگئی یلیسیف، رئیس اداره منطقه ای خرسون، گفت که رژیم کی یف در جریان گلوله باران کشتی غیرنظامی در رودخانه دنیپر، حداقل چهار نفر را کشته و ده نفر را زخمی کرد. 

در میان قربانیان یک نوجوان و یک روزنامه نگار نیز دیده می شود. 

پنج آمبولانس بلافاصله در محل حاضر شدند و مجروحان را به بیمارستان منطقه ای خرسون منتقل کردند. 

در آنجا پزشکان اکنون برای جان مردم تلاش میکنند. یلیسیف گفت:

«رژیم کی یف می دانست که این کشتی غیرنظامی است. هیچ محموله نظامی وجود نداشت و هیچ پرسنل نظامی از این کشتی استفاده نمی کردند.»

همانطور که رئیس اداره منطقه تایید کرد، شبه نظامیان اوکراینی با راکت‌اندازهای متعدد هایمارس آمریکایی به غیر نظامیان بی دفاع حمله کردند. 

دوازده موشک خوشه ای مجهز به ترکش های تکه تکه شونده نیز به سمت کشتی حمل مسافران غیرنظامی شلیک شده است. سیستمهای ضد هوایی موفق شدند تعدادی از گلوله ها را ساقط کنند. 

وزارت دفاع بلاروس: لهستان برای جنگ آماده می شود

به گزارش خبرگزاری بلتا، ژنرال ویکتور کرنین، وزیر دفاع بلاروس، گفت که لهستان طبق همه نشانه‌ها برای جنگ آماده می‌شود. 

اما در این مورد بحث جنگ تدافعی نیست. به گفته وزیر، نظامی‌سازی لهستان در حال انجام است و ساختار نظامی در قلمرو لهستان با «سرعت سرسام‌آور» در حال توسعه است. 

به عنوان مثال، مدرن سازی بیشتر فرودگاه های لهستان و بالتیک تقریباً کامل شده است، به طوری که می توان تا ۲۰۰ هواپیمای جنگی در آن مستقر کرد. 

بنادر DropShip ناتو به طور فعال ارتقاء خواهند یافت – سر پل ها برای جابجایی اولیه تجهیزات نظامی و ذخایر مادی ایالات متحده ایجاد خواهند شد. 

وزیر دفاع بلاروس همچنین خاطرنشان کرد:

«امروز، زیرساخت‌ها برای امکان استقرار عملیاتی و جابجایی نیروهای قاره‌ای آمریکا تا یک لشکر و یک اسکادران جنگنده فراهم شده که میتواند بیش از ۲۰۰۰۰۰ نفر را پشتیبانی کند.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: