صدها کشته در ماه

اعضای خانواده پاتریک لیویا، مرد غیرمسلحی که در ۴ آوریل در حین کنترل ترافیک توسط یک افسر پلیس کشته شد (میشیگان، ۲۰۲۲)


صدها کشته در ماه
در ایالات متحده هر روز تعداد بیشتری از انسانها در اثر خشونت پلیس جان خود را از دست می دهند. دست نیروی پلیس در کشتار مردم باز است و واهمه‌ای از عواقب کار غیر قانونی خود ندارد.

نوشته آننوشکا اکهارت
منتشر شده در یونگه ولت
ترجمه از میرفخرایی

تنها ده روز در سال گذشته پیش آمده که پلیس آمریکا کسی را نکشته باشد. در بسیاری از روزهای سال گذشته، بیش از یک نفر در نتیجه عملیات آنها جان باختند، و برای مقال حتی یک روز هم در ماه سپتامبر بدون خشونت مرگبار پلیس نگذشت.
این آمار توسط Mapping Police Violence جمع آوری شده است، سازمانی که ادعا می کند “جامع ترین و به روزترین داده ها را در مورد خشونت پلیس در آمریکا منتشر می کند.”
ساموئل سینیانگوه، بنیانگذار Mapping Police Violence، روز چهارشنبه به روزنامه یونگه ولت گفت:
«سازمان ما، سطوح بی سابقه‌ از خشونت پلیس مرگبار در ایالات متحده را برای سال ۲۰۲۲ را ثبت کرده است. خاطرنشان می‌کنیم که پلیس ایالات متحده حداقل ۸۸۱ نفر را در ۹ ماه اول سال جاری کشته است که بیش از هر دوره مشابهی در دهه گذشته است.
بر این اساس تا دوم اکتبر امسال ۳۰ نفر بیشتر از مدت مشابه سال ۲۰۲۱ توسط عملیات پایس جان خود را از دست دادند. »
«۲۴ درصد از کشته شدگان توسط پلیس سیاه پوست بودند، در حالی که آنها تنها ۱۳ درصد از جمعیت کل کشور را تشکیل می دهند. »
اغلب مواردی که منجر به کشتن افراد می‌شود جرایمی معمولی و بی خطر هستند – مثلا کنترل ترافیک، برهم زدن آرامش محل، جرم های بدون خشونت یا اینکه اصلاً جرمی اتفاق نمی افتد.
بدلیل خشونت پلیس آمریکا و تجربه بد انسانها با رفتار پلیس بسیاری از مردم وقتی با پلیس مواجه میشوند با وحشت فرار کنند، حتی اگر مرتکب جرمی نشده باشند.
یک سوم از همه قربانیان در تلاش برای فرار کشته شدند. بر اساس پژوهش Mapping Police Violence، افراد رنگین پوست بیشتر تحت تأثیر خشونت پلیس قرار می گیرند.
نکته جالب در اینجاست که افسران پلیسی که اسلحه به دست می گیرند نباید از عواقب اعمال غیر قانونی خود هیچ واهمه ای داشته باشند :
۹۸.۱ درصد از قتل‌های که پلیس از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۲ مرتکب شده بدون محکومیت بوده است. در بیشتر موارد، مقامات حتی کار به اجرای تشریفات انضباطی داخلی نرسیده است.
این وب سایت می گوید که پلت فرم Mapping Police Violence ” داده ها و منابعی را برای جوامع و سیاست گذارانی که علاقه مند به تغییر رفتار پلیس در سراسر کشور هستند فراهم می کند.”
آنها قتل های پلیس را چنین تعریف می کند: “موردی که در آن فردی به دلیل شلیک گلوله، ضرب و شتم، بازداشت، اصابت عمدی با وسیله نقلیه پلیس، پاشیدن اسپری فلفل، تیزر یا مجروح شدن توسط افسران پلیس در حین یا خارج از زمان انجام وظیفه فوت می کند.”
اوج غم انگیز خشونت برخورد مرگبار پلیس در می ۲۰۲۰ اتفاق افتاد در آن ۱۲۱ نفر توسط افسران پلیس کشته شدند. معروف ترین آنها: جورج فلوید در مینیاپولیس، مینه سوتا است.
نرخ کشتار بر اساس ایالت متفاوت است.
نیومکزیکو در جنوب غربی ایالات متحده با ۱۰.۵ بیشترین میزان قتل پلیس به ازای هر میلیون نفر را داشت، در حالی که رود آیلند در ساحل شرقی با ۰.۸ کشته به ازای هر میلیون نفر کمترین میزان را داشت.
ایالت ها همچنین در نحوه برخورد با انتشار هویت افسران پلیسی که دست به کشتن می زنند متفاوت عمل میکنند.
به عنوان مثال، در حالی که شهرهای لاس وگاس و لس آنجلس اغلب اسامی افسران پلیس قاتل را منتشر می کنند، هویت آنها در کانزاس سیتی یا سنت لوئیس طبقه بندی ولی منتشر نمی شود.
با این حال، ارقام همچنین نشان می دهد که میزان جرایم خشن در شهرها تعیین کننده میزان قتل و کشتار توسط پلیس نیست.
چشم اندازی برای پایان رفتار خشونت آمیز پلیس وجود ندارد، تنها در یک شهر از ۱۰۰ شهر بزرگ از ژانویه ۲۰۱۳ تا دسامبر ۲۰۲۱ خشونتی که منجر به کشته شدن افراد گردد اتفاق نیفتاده است.