سلام فرمانده!

راه حل ها مسدود شده است

نشست وزرای جنگ ناتو
نوشته آرنولد شولتسل
ترجمه حمید علوی

جدول زمانی که کشورهای ناتو برای کنفرانس خود تا پنج شنبه اختصاص داده اند آشکار است: قبل از دیدار وزرای جنگ برای نشست عادی خود در روز چهارشنبه در بروکسل، گروه تماس بین المللی اوکراین را در آنجا ملاقات خواهند کرد.
این دیدار نشان می دهد که آشپز و پیشخدمت در جنگ ناتو علیه روسیه کیست: همکاری ۵۰ کشور کنونی در پایان آوریل زیر فشار ایالات متحده در پایگاه نظامی ایالات متحده در رامشتاین انجام شد.
الگو «ائتلاف مشتاقان» در حمله سال ۲۰۰۳ آمریکا و انگلیس به عراق بود.
وزیر جنگ آلمان برای شرکت در رامشتاین در کشور خود دعوت نامه ای دریافت کرد که او مطیعانه پذیرفت. حاکمیت، قانون اساسی، حقوق بین الملل – برای چه؟
در سال ۲۰۰۳ زمانی که دولت آلمان فدرال از برخی دستورات امتناع میکرد، وضعیت متفاوت بود. گروه تماس امروز یعنی: در این جنگ تنها یک فرمانده وجود دارد، ایالات متحده آمریکا. روند و پایان درگیری تنها بین مسکو و واشنگتن مورد مذاکره قرار خواهد گرفت.
رهبری ایالات متحده در حال حاضر تنها به طور عمومی نگاهی یک بعدی به مسائل دارد. لوید آستین وزیر جنگ آمریکا در بروکسل اعلام کرد:
«ما به گسترش قابلیت‌های دفاعی اوکراین، هم برای نیازهای فوری امروزی و هم برای بلندمدت ادامه خواهیم داد.»
برلین که تا بحال تا حدودی از ماجرا فاصله داشته، می خواهد این کم عملی را جبران کند. جنگ اوکراین فرصتی بی نظیر برای ارضای جاه طلبی های نظامی است.
بنابراین در سخنرانی پراگ خود در ۲۹ اوت، اولاف شولتس خواستار یک «ساختار رهبری روشن»، یعنی ساختار رهبری آلمان، برای اتحادیه نظامی شد و به اروپای شمالی سیستم دفاع هوایی مشترک را پیشنهاد داد.
روز چهارشنبه باید ناتو در بروکسل بیانیه ای منتشر کند، امپریالیسم آلمان را نمی توان به این راحتی کنار زد.
همچنین در دستور کار بروکسل در روز پنج شنبه نشست گروه برنامه ریزی هسته ای ناتو، هفته آینده رزمایش سالانه ناتو برای جنگ هسته ای قرار دارد.
برخلاف سال های گذشته: هیچ نشانه و اطلاعاتی در مورد مکان و چگونگی برگزاری آن وجود ندارد.
در سالگرد اعلام تهدیدهای هسته ای علیه روسیه که توسط وزیر جنگ وقت آنگرت کرامپ-کارن باوئر در ۲۰ اکتبر ۲۰۲۱ اعلام شد، باز هم به صورت نمایشی به بازی با طرح تهدید های تند ادامه داده میشود.
جورج بیبه، یکی از کارکنان «مؤسسه دول مسئول پذیر» ایالات متحده، در مصاحبه‌ای با روزنامه زوددویچه روز چهارشنبه اظهار داشت:
«ما قبلا از مسیرهای زیادی که می توانست منجر به درگیری مستقیم بین ایالات متحده و روسیه شود توانسته ایم عبور کنیم»
اما ایالات متحده آمریکا و ناتو همچنان راه های بیشتری را مسدود می کنند.