پرش به محتوا

گوش بری آمریکا و خشم اروپا.ترجمه مجله هفته

به گزارش رسانه های روسی، وزیر دارایی فرانسه لومر از از قیمت گاز ارسالی آمریکا و اروپا شکایت کرد بنابر گفته های او قیمت گاز در آمریکا ۴ برابر ارزان تر از گازی است که که این کشور به اروپا صادر می کند.
هنوز توافقی در مورد محدودیت قیمت گاز طبیعی در اتحادیه اروپا حاصل نشده است.
برونو لومر وزیر دارایی فرانسه هشدار داد که ایالات متحده بر بازار جهانی انرژی تسلط دارد در حالی که اتحادیه اروپا از پیامدهای درگیری در اوکراین رنج می برد.
وی روز دوشنبه در مجمع ملی فرانسه گفت: «درگیری در اوکراین نباید به تسلط اقتصادی آمریکا و تضعیف اتحادیه اروپا منجر شود».
لومر با خشم گفت که برای اروپا غیرقابل قبول است که واشنگتن «گاز طبیعی مایع خود را به اتحادیه اروپا به چهار برابر قیمتی که برای صنایع داخلی خود تعیین می کند بفروشد» و افزود که «تضعیف اقتصادی اروپا به نفع هیچ کس نیست.» (خنده حضار و سران آمریکا – مترجم)
لومر تاکید کرد: ما باید روابط اقتصادی متعادل تری را بین شرکای آمریکایی خود و قاره اروپا در موضوع انرژی پیدا کنیم. هشدار وزیر دارایی فرانسه در رابطه با شیوه‌ای که بحران انرژی در حال تغییر رقابت‌پذیری کشورهای بزرگ صنعتی جهان است.
قبل از درگیری در اوکراین، روسیه بزرگترین تامین کننده گاز اتحادیه اروپا بود و مسئول تامین حدود ۴۵ درصد از واردات گاز اتحادیه اروپا بود.
با این حال، به دلیل تحریم های اعمال شده علیه مسکو در ماه های اخیر، عرضه گاز روسیه به اتحادیه اروپا به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.
کشورهای اتحادیه اروپا در مواجهه با یک بحران انرژی در آینده، عجله کرده اند تا تأسیسات ذخیره گاز خود را پر کنند – طبق گزارش زیرساخت گاز اروپا، سطح ذخایر در روز دوشنبه تقریباً ۹۱ درصد بود. (بسیاری از متخصصان اقتصادی در زمینی تامین انرژی در اروپا نسبت به این عدد دچار شک و شبهه هستند و و معتقدند ارائه چنین رقمی تنها برای ایجاد آرامش در افکار عمومی اروپا صورت گرفته و ذخایر واقعی اروپا کمتر از این مقدار می باشد. مترجم)
طبق داده‌های بلومبرگ، مکان‌های ذخیره‌سازی عمدتاً با گاز طبیعی مایع (LNG) پر می‌شوند و در حال حاضر در بالاترین سطح فصلی خود از حداقل سال ۲۰۱۶ قرار دارند.
با این حال، هزینه واردات LNG از خارج از کشور بسیار بیشتر از گازی است که با قراردادهای بلندمدت از طریق خطوط لوله صادر می‌شود، که این امر خود باعث افزایش بیشتر هزینه انرژی در اتحادیه اروپا می‌شود.
اگرچه اتحادیه اروپا محدودیت قیمت گاز طبیعی را برای همه تامین کنندگان در نظر گرفته است، برخی از کشورهای عضو با این امر مخالف هستند.
نروژ، یک کشور غیر اتحادیه اروپا، اما شریک منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و یکی از تامین کنندگان اصلی گاز اتحادیه اروپا، اخیرا هشدار داده است که حرکت در این جهت وضعیت را بدتر می کند و می تواند صادرکنندگان را مجبور کند، حجم گاز خود را به بازارهای دیگر هدایت کنند.

در نشست هفته گذشته رهبران اتحادیه اروپا در پراگ، صدراعظم اولاف شولتس از ایجاد اتحاد اتحادیه اروپا با ژاپن و کره جنوبی برای اجتناب از رقابت با تولیدکنندگان منابع انرژی جایگزین و گفتگو با ایالات متحده صحبت کرد تا ایالات، کانادا و نروژ قیمت ها را در قراردادهای جدید کاهش دهند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: