پرش به محتوا

روسیه منتظر یک حمله بزرگ از طرف اوکراین است.

ترجمه مجله هفته

پس از حملات روسیه علیه زیرساخت ها، اوکراین به یک حمله موفق دیگر نیاز دارد.

به گزارش رسانه های روسیه، نشانه های فزاینده ای از تمرکز نیروهای اوکراینی در خط تماس در جبهه جنوبی وجود دارد. خبرنگاران نظامی روسیه می نویسند که پس از حملات ویرانگر به زیرساخت های انرژی، اوکراین باید اکنون حمله کند.
روسیه طی دو روز گذشته صدها حمله ویرانگر با سلاح های دقیق علیه زیرساخت های انرژی اوکراین انجام داده است. ده‌ها هدف از جمله نیروگاه‌های حرارتی و پست‌های فرعی در ۱۴ شهر و همچنین چندین انبار سلاح، مقر و مقر نظامی تحت تأثیر این ضربات قرار گرفته‌اند.
بر اساس داده های عمومی، حدود ۱۵ درصد از کل تولید برق از کار افتاده است..
این حملات منجر به توقف تحویل برق اضافی به کشورهای اتحادیه اروپا شده است. صنعت اوکراین که بدون بخش انرژی نمی تواند ادامه حیات دهد نیز تحت تاثیراین قطع برقی ها قرار گرفته است. این مشکلات می تواند به کاهش تولید و از دست دادن مشاغل ممکن است به زودی منجر شود.
در این شرایط، مقامات اوکراینی شعارهای ایستادگی و مقاومت را روی میز قرار داده اند و از مردم می خواهند که علیه «اورک های عصر سنگی» (همانطور که در ارتباطات سیاسی اوکراین به روس ها گفته می شود) متحد شوند.
یک پیروزی سریع در میدان جنگ، یا حداقل یک موفقیت دیگر در خط مقدم، حداقل می تواند باعث تغییر روحیه در کشور شود.

با این حال، زمان رو به اتمام است، زیرا ۲۰۰ هزار نفر از نیروهای ذخیره اولیه بسیج شده در روسیه می توانند در چهار تا هشت هفته آینده به جبهه اعزام شوند.
اولین آنها قبلاً در خطوط دفاع عقب وارد دونباس شده اند. بنابراین کارشناسان تخمین می زنند که یک ضد حمله روسیه در سال جاری انجام خواهد شد.
از آخر هفته، گزارش‌هایی در کانال‌های نظامی روسیه در تلگرام درباره تحرکات نیروهای اوکراینی و افزایش فعالیت‌های شناسایی ارتش اوکراین در حال انباشته شدن است.
تنها در منطقه زاپروژیا به گفته اداره منطقه، هفت گروه شناسایی و خرابکاری از این قبیل فقط در بخش کوچکی از جبهه در روزهای گذشته سعی در نفوذ داشتند که به عقب رانده شدند.
یک مقام منطقه‌ای به تلویزیون روسیه گفت: «اوکراینی‌ها از این ژریق نقاط ضعف خط اول دفاعی خود را بازرسی می‌کنند».
برای اوکراین این منطقه مرزی جالب است زیرا بازپس گیری نوار مرزی و ساحلی در شمال شرق کریمه می تواند مانع از ارسال نیروهای تازه نفس روسی در منطقه خرسون شود.
حمله بعدی نیز در منطقه مرزی با منطقه خارکف در خط Kremennaya-Svatovo در جمهوری خلق لوهانسک امکان پذیر است. روز دوشنبه گزارش هایی منتشر شد مبنی بر اینکه بخش هایی از نیروهای اوکراینی از مناطقی در مرز روسیه و اوکراین در شمال خارکف برای تقویت در این بخش از جبهه خارج شده اند. خبرنگار نظامی روسیه برای شبکه دولتی VGTRK یوگنی پادوبنی تمام این اطلاعات را بعد از ظهر سه شنبه در کانال تلگرام خود خلاصه کرد:
«یک نیروی رزمی (اوکراینی) متشکل از ۳۵ تا ۴۰ هزار نفر در نزدیکی خط Kremennaya-Svatovo تشکیل شده است. در جنوب، در زاپروژیه همین تصویر میتوان مشاهده کرد. گزارش هایی از تخلیه آب دنیپر در توربین های آبشارهای نیروگاه های برق آبی وجود دارد. سد Kakhovka (در منطقه Kherson) یک هدف احتمالی در اینجا است. علاوه بر این، دشمن از برنامه های خود برای فرود تاکتیکی در نزدیکی Energodar و تلاش برای تصرف NPP Zaporozhye دست نکشیده است.
جدی بودن وضعیت در اوکراین به دلیل اینکه امکان دارد این کشور از روسیه شکست بخورد در سخنان اخیر حامیان غربی اوکراین کاملا قابل مشاهده است:
ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، بار دیگر به طور فرضی شکست احتمالی اوکراین را در آستانه نشست وزرای دفاع ناتو در ۱۲ تا ۱۳ اکتبر بررسی کرد:

«مهم این است که اوکراین پیروز شود. اگر پوتین پیروز شود، نه تنها یک شکست بزرگ برای اوکراین، بلکه شکستی برای همه ما خواهد بود، زیرا جهان را خطرناک تر می کند و ما را در برابر تجاوز روسیه آسیب پذیرتر می کند. »

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: