پرش به محتوا

اشاره پوتین به مقصر اصلی خرابکاری در لوله گاز روسیه.

ترجمه مجله هفته

پوتین به مسئولین خرابکاری در ماجرای نورد استریم اشاره کرد.

به گزارش رسانه های روسی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در نشست هفته انرژی روسیه گفت که انفجار در خطوط لوله گاز نورد استریم ۱ و ۲ انتقال گاز طبیعی مایع آمریکا به اروپا را آسان تر کرده است.
با انجام این کار، او به متهم احتمالی اقدامات خرابکارانه در خطوط اشاره کرد.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه گفت، کسانی که بیشترین سود را از آسیب به خطوط لوله گاز نورد استریم در دریای بالتیک برده اند، مقصر هستند.
رئیس جمهور روسیه روز چهارشنبه در سخنرانی در مجمع هفته انرژی روسیه در مسکو گفت:
«همه می‌دانند چه کسی پشت آن است و چه کسی ذینفع است. اکنون می توانید گاز طبیعی مایع آمریکا را در مقیاسی بسیار بزرگتر به کشورهای اروپایی تحمیل کنید. »
پوتین خاطرنشان کرد که گاز طبیعی مایع آمریکا (LNG) به دلیل قیمت بالاتر، «قطعاً نمی توانست با گاز روسیه رقابت کند».
رئیس دولت روسیه در خصوص انفجار در خطوط لوله نورد استریم ۱ و ۲ گفت:
«همه حقایق ثابت و مستند شده است و مسئولین ایدئولوژیک و حامیان این جنایات ذینفع نهایی این خرابکاری ها هستند. کسانی که از بی ثباتی و درگیری سود می برند».
پوتین افزود: «چه کسی پشت خرابکاری خطوط لوله نورد استریم است؟ بدیهی است که کسانی که تمایل به قطع کامل روابط روسیه و اتحادیه اروپا دارند
تلاش در تضعیف حاکمیت سیاسی اروپا میکنند، تا توان صنعتی آنها را تضعیف کند و کنترل بازارهای آنها را خود به دست آورد.»
اینها نیز کسانی هستند که «از امکانات فنی برای انجام چنین انفجارهایی برخوردارند و قبلاً به چنین اقدامات خرابکارانه ای متوسل شده اند. »
پوتین ادامه داد: در عمل دستگیر شدند اما از مسئولیت شانه خالی کردند.

خطوط لوله نورد استریم ۱ و ۲ که برای رساندن گاز روسیه به اتحادیه اروپا از طریق آلمان ساخته شده بودند، در ۲۶ سپتامبر پس از یک سری انفجارهای قوی زیر آب در جزیره بورنهولم دانمارک دچار کاهش فشار ناگهانی شدند.
نشت ها، که به طور گسترده تصور می شود نتیجه خرابکاری باشد، منجر به نشت گاز عظیم و غیرقابل استفاده شدن خطوط شد.
مسکو بعداً اعلام کرد که یکی از خطوط لوله نورد استریم ۲ تحت تأثیر قرار این خرابکاری ها قرار نگرفته است و پیشنهاد داد از طریق آن خط لوله به اروپا گاز برساند.
در رسانه های غربی گمانه زنی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه خود روسیه ممکن است خطوط لوله خود را منفجر کرده باشد تا فشار بیشتری بر اتحادیه اروپا در بحران انرژی وارد کند. با این حال مسکو چنین ادعاهایی را رد کرده است.
به عنوان مثال، پوتین قبلاً گفت که «آنگلوساکسون ها» (اصطلاحی عامیانه برای اتحاد بین ایالات متحده و بریتانیا ) پشت این ماجرا هستند، طرف روسی ابن خرابکاری را «عمل تروریستی بین المللی» توصیف کرد.

اندکی پس از افشای اطلاعات، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، این حادثه را به عنوان یک «فرصت فوق العاده» برای اروپا برای «رهایی برای همیشه از وابستگی به انرژی روسیه» برجسته کرد.

۱ دیدگاه »

 1. امان از دست این ملاحظه کاری‌های سیاسی!
  قابل درک نیست که چرا پوتین این همه مص-مص می‌کند؟
  چرا یک کلمه بصراحت نمی‌گوید مصطفی!
  مگر کسی شک دارد که کار، کار آمریکاست؟
  مرد حسابی، یک بار صریح بگو که خط لوله نورد استریم ۱ و ۲ را آمریکا منفجر کرد.
  چرا با ایمان و اشاره صحبت می‌کنی؟

  لایک

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: