پرش به محتوا

روز دوم حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین

تصویر نمادین است

موج جدید حملات موشکی و پهپادی روسیه به شهرهای اوکراین
منابع رسانه های روسی و آلمانی

پس از حملات موشکی ارتش روسیه در 10 اکتبر که به اهداف زیرساختی در سراسر اوکراین آسیب جدی وارد کرد، صبح امروز نیز انفجارهایی گزارش شده است. آژیرهای هوایی در سراسر کشور به صدا درآمده است.

مقامات، رسانه ها و کانال های خبری این کشور در شبکه های اجتماعی از حمله موشکی دیگری و این بار نیز حمله پهپادی به اهداف زیرساختی در اوکراین خبر داده اند.
در ابتدا، نیروهای روسیه بر اودسا و وینیتسا متمرکز شدند، تا ساعت 09:20 به وقت برلین، انفجارهایی از مناطق کیف، زاپوروژیه و خملنیتسکی و شهرهای زیر گزارش شد: کیف، لووف، رونو، وینیتسا، اودسا، اوچاکوف، نیکولایف و کریووی روگ.

به گزارش بخش اینترنتی اوکراین، حدود ساعت 8 صبح به وقت محلی، هر دو موشک زمینی Ch-101 از بمب افکن های دوربرد بر فراز منطقه خزر و موشک های کروز کالیبر از کشتی های دریای خزر شلیک شدند.
رسانه های اجتماعی حتی زمان تقریبی فرود پرتابه ها را پیش بینی کردند.

در ساعت 07:48 موشک های Ch-101 از بمب افکن های استراتژیک Tu-95MS از منطقه خزر پرتاب شد.
زمان تقریبی رسیدن بسته به منطقه مقصد 08:10-09:30 است. همچنین اخباری در مورد پرتاب موشک های «کالیبر» منتشر گردیده.
در کانال های خبری در شبکه های اجتماعی برخی نیز از موشک های کروز نام برده اند: ده قطعه در ابتدا شروع حملات گزارش شده است.
کانال خبری رزیدنت تلگرام اوکراین که ادعا می‌کند اطلاعات داخلی دفتر ریاست‌جمهوری زلنسکی را منتشر می‌کند، از پرتاب 40 موشک کروز یا موشک و حدود 20 هواپیمای بدون سرنشین کامیکازه به اهدافی در اوکراین خبر داد. ادعا می شود که این داده ها از ستاد کل در کیف آمده است.
الکساندر ویکول، رئیس اداره نظامی منطقه کریووی روگ، با استناد به داده های شناسایی، از پرتاب 10 موشک دیگر از کاسپیوم و 10 موشک دیگر از ساراتوف روسیه خبر داد.

در همین حال، گزارش رسمی ستاد کل اوکراین بیش از 60 حمله موشکی و 30 حمله هوایی را برشمرده است، اما شمارش آن تفاوتی بین حملات به اهداف کاملاً نظامی و زیرساختی قائل نیست.
در عوض، سایر شهرهایی را که در آن اهداف مورد حمله قرار گرفته‌اند فهرست می‌کند: علاوه بر کیف، لووف، رونو، وینیتسا، اودسا، اوچاکوف، نیکولایف، زاپوروژیه و کریووی روگ، اینها نیز ژیتومیر، خملنیتسکی، ترنوپل، ایوانو فرانکوفسک، پریلوکی، نشین هستند. ، کونوتوپ ، خارکف ، کرمنچوگ ودنپروپتروفسک

پرواز یکی از موشک های کروز مورد بحث به طور اتفاقی توسط شاهدی با یک گوشی هوشمند در دستش به صورت ویدئویی ضبط شد به گزارش رسانه های اوکراینی، موج جدیدی از حملات آغاز شده است که اولین حملات در اودسا گزارش شده است. منابع اوکراینی گزارش می دهند که یک زیرساخت نامشخص در آنجا مورد اصابت قرار گرفته است.
پدافند هوایی اوکراین در دفع حملات موثر نبوده و در رسانه های اجتماعی مورد انتقاد قرار گرفت:
«پدافند هوایی ما نمی تواند همزمان با این همه موشک کروز و پهپادهای کامیکازه ایرانی مقابله کند، ارتش روسیه عمداً سیستم ما را بارگذاری می کند.»
در همین حال، آژیر خطر حمله هوایی در سراسر اوکراین به صدا درآمده است و از مردم خواسته می شود که خانه ها و آپارتمان های خود را ترک نکنند و در صورت امکان به پناهگاه ها یا زیرزمین های حمله هوایی پناه ببرند.

در منطقه وینیتسا نیز در اوایل صبح گزارش شد – نیروگاه حرارتی 330 کیلوولتی در لادیشین در آنجا تعطیل شد:
گفته می شود دو هواپیمای بدون سرنشین Geran-2 کامیکازه در آنجا سقوط کرده اند.
در لووف، یک ایستگاه فرعی مورد اصابت موشک کروز کالیبر قرار گرفت.
بر اساس گزارش سرویس اضطراری دولتی اوکراین، در حال حاضر بیش از 300 شهر در سراسر کشور بدون برق هستند. در شهر و منطقه کیف قطع برق ساعتی اعلام شد.

16 انفجار نیز از شهر زاپوروژیه گزارش شده است، آتش سوزی رخ داده است، شهر در دود فرو رفته است: علاوه بر اهداف صنعت برق اوکراین، اهداف لجستیک نیز مورد حمله قرار می گیرند.
به عنوان مثال، حملات در تقاطع راه آهن و مرکز تعمیر در Shepetovka در منطقه Khemlnizki گزارش شده است – همراه با اهداف هنگ موشکی ضد هوایی یازدهم تشکیلات مسلح اوکراین، که گفته می شود در آنجا مستقر هستند.
با این حال، به نظر نمی رسد تلاش های او برای دفع موشک های هدایت شونده موفقیت آمیز باشد:اهداف زیرساخت های راه آهن در آنجا تخریب شده یا حداقل به شدت آسیب دیده است.
تاکید می‌شود که آنها برای تامین نیروی نظامی طرف اوکراینی اهمیت زیادی داشتند یا هستند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: