پرش به محتوا

حملات شدید موشکی به کیف و چند شهر اوکراین.

اصابت راکت در شهرهای سراسر اوکراین، نزدیک دفتر ریاست جمهوری و ساختمان سازمان مخفی اوکراین امنیت گزارش شده است

انفجارهایی در کیف و سایر شهرهای اوکراین در صبح روز 10 اکتبر گزارش شده است. ظاهرا موشک‌های هدایت‌شونده اهدافی را که مقر نیروهای مسلح در نزدیکی مقر سازمان مخفی اوکراین و دفتر ریاست‌جمهوری زلنسکی و سایر مکان‌های حساس مورد حمله قرار دادند.
شاهدان تصاویر ویدئویی را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند. انفجارهای متعددی در کیف و سایر شهرهای اوکراین در صبح روز 10 اکتبر گزارش شد. ارتش روسیه تاکنون مسئولیت این حملات را نه تایید و نه رد کرده است.
اطلاعات رسمی فقط از طرف اوکراینی منتشر شده است: معاون وزیر دفاع آنا مالجار و نخست وزیر اوکراین دنیس شمیگال به نقل از ستاد کل اوکراین گزارش داد که تا ساعت 11:52 به وقت مسکو، گفته می شود که 83 موشک هدایت شونده به اهدافی در اوکراین شلیک شده و به 11 زیرساخت مهم در کیف و هشت منطقه این کشور آسیب رسانده است..

به گزارش رسانه های جمعی اوکراینی، علاوه بر پایتخت ایالت، شهرهای متعدد دیگری از جمله ترنوپل، وینیتسا و لووف در غرب کشور و همچنین اودسا، سومی، خارکف، دنپروپتروفسک، ژیتومیر و خملنیتسکی مورد حملات موشکی قرار گرفتند.
انفجارها نیز از مناطق مربوطه کشور و در مناطق رونو، نیکولایف و پولتاوا گزارش شده است:سایت اوکراینی تراچا از انفجارهایی در مناطق مختلف اوکراین خبر می دهد. در ابتدا صحبت از سه موج حمله بود. اما در این میان، ناظران موج چهارم یا پنجم نیز صورت گرفته به گونه ای که شمارندگان با عصبانیت از شمارش منصرف شده اند.به گفته رسانه‌های اوکراینی با اشاره به مقامات دولتی، اینترنت، آب و برق در برخی مکان‌ها قطع است – در مناطق لووف و سومی، از جمله، تاسیسات برق و آب از بین رفته یا آسیب دیده‌اند.

در شهرهای خارکف و ژیتومیر، منابع تغذیه انرژی به طور کامل از کار افتاد.
تصویری از نیروگاه حرارتی در حال سوختن لووف پس از برخورد موشک هدایت شونده موجود است: نیروگاه حرارتی بورشتین در منطقه ایوانو فرانکوفسک مورد حمله قرار گرفت.

این نه تنها مناطق غربی اوکراین را تامین کرد، بلکه برق اضافی را برای صادرات به اسلوونی، مجارستان و رومانی نیز منتقل کرد. به گفته یک منبع ناشناس از کانال تلگرام خبری روسیه Strana V، مناطق غربی اوکراین اکنون می توانند به تامین برق اضطراری از لهستان متکی باشند که از طریق خطوطی که قبلا برای صادرات برق استفاده می شد، مدیریت می شود.
یک نمودار اتصال از Netblocks برای پوشش اینترنتی موجود است که افت را در مناطق Khmelnitsky، Lvov، Zhitomir، Poltava و Kharkov نشان می دهد:
گفته می شود که پدافند هوایی اوکراین در همه جا وارد عمل شده است. شاهدان مشتاق و کانال های خبری تصاویر و فیلم های ویدئویی را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنند.
وسعت آتش سوزی ناشی از اصابت موشک به کیف را در تصاویر مختلف منتشر شه توسط کاربران را میتوان احساس کرد.
یکی از عکس ها نزدیک شدن یک موشک را نشان می دهد – چیزی که به نظر می رسد یک موشک کروز هوابرد زمینی باشد.
یک انفجار در نزدیکی سالن فیلارمونیک کیف توسط دوربین های امنیتی بر فراز یک پل عابر پیاده (به اصطلاح «پل کلیچکو») ضبط شد.
افراد زیادی که در نزدیکی ایستگاه های مترو کیف هستند به دنبال سرپناهی در زیر زمین هستند: ظاهرا موشک های هدایت شونده هدف زمینی نیروهای مسلح روسیه از جمله در خیابان ولادیمیرسکایای کیف، نزدیک مقر SBU و دفتر ریاست جمهوری ولادیمیر زلنسکی فرود آمده است. این را آنتون گراشچنکو، مشاور وزیر کشور اوکراین اعلام کرد. مطالب ویدئویی نیز در تلگرام به اشتراک گذاشته شده است:

گفته می شود که یک ضربه به خود ساختمان SBU فرود آمده است.بر اساس داده‌هایی که قبلاً تنها توسط رسانه‌های اوکراینی تایید شده بود و به نقل از خبرگزاری اجتماعی روسی Readovka، ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین از کیف خارج و به یک «پناهگاه فوق سری» در غرب اوکراین منتقل شد.

با این حال، در ساعت 11 صبح به وقت مسکو، زلنسکی در یک ویدئوی دستی خطاب به ملت گفت. این او را در مرکز شهر کیف نشان می دهد، اما مشخص نیست که ممکن است یک مونتاژ باشد. حداقل نور و سایه تا حدودی شکسته ای که روی صورتش و ساختمان های اطراف و سنگفرش خیابان می افتد، کمی شک را برمی انگیزد.

زلنسکی در سخنرانی خود ضربات و آسیب به اجسام حیاتی تامین انرژی در سراسر اوکراین را تایید کرد.

در Dnepropetrovsk، ساختمان یک کارخانه مورد اصابت قرار گرفت، جایی که گفته می شود وسایل نقلیه نظامی و سایر تجهیزات نظامی در تعداد زیادی وجود دارد: گفته می شود که انفجار شدید دیگری در همان شهر رخ داده است.
خبرگزاری روسی اسپوتنیک، شعبه بلاروس گزارش داد که سفارت‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا دستور تخلیه کارکنان خود را از کیف صادر کرده‌اند. سفارت ها قرار است به طور موقت به Rzeszów در نزدیکی مرز لهستان منتقل شوند.
رمضان قدیروف رهبر چچن از رئیس جمهور اوکراین خواست به غرب فرار کند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: