پرش به محتوا

اظهارات پوتین درباره حملات امروز به اوکراین

ولادیمیر پوتین: نمی توان حمله تروریستی به پل کریمه را بی پاسخ گذاشت

منبع رسانه های روسی و آلمانی

ترجمه مینا صابری
رئیس جمهور روسیه حمله موشکی به اهداف زیرساختی اوکراین در ۱۰ اکتبر ۲۰۲۲ را اینگونه تحلیل کرد: با توجه به حمله تروریستی اخیر رژیم کی یف به پل کرچ، روسیه باید پیغام روشنی ارسال می کرد.
در ساعت ۱ بعد از ظهر به وقت مسکو، ولادیمیر پوتین بخش عمومی جلسه را با اعضای دائم شورای امنیت فدراسیون روسیه افتتاح کرد – و در همان زمان روس ها حمله موشکی بسیار شدیدی را به اهداف زیرساختی اوکراین انجام دادند. نیروهای مسلح روسیه این حملات را تایید کردند.
به گفته رئیس دولت فدراسیون روسیه و با اشاره به گزارش رئیس کمیته تحقیقات روسیه، الکساندر باستریکین، دلیل این حملات، حمله تروریستی با بمب به پل روی تنگه کرچ اعلام شد:
«داده های اداره تحقیقات پلیس جنایی و سایر نظرات کارشناسی به همراه داده های شناسایی نشان می دهد که انفجار ۸ اکتبر یک حمله تروریستی است.
حمله ای برای از بین بردن زیرساخت های حیاتی غیرنظامی روسیه. »
علاوه بر این، بدیهی است که برنامه ریزی ، سازمان دهندگی و اجراکنندگان این حمله تروریستی، سرویس های مخفی اوکراین هستند.
رژیم کی یف مدت هاست از روش های تروریستی استفاده می کند. آنها مسئول ترور شخصیت های عمومی، روزنامه نگاران، دانشمندان – در روسیه و همچنین در اوکراین است.
این اعمال تروریستی همچنین شامل بمباران تروریستی شهرهای دونباس نیز میشود که بیش از هشت سال است که ادامه دارد.
اقدامات تروریسم هسته ای نیز بخش از این عملیات ترپریستی اوکراین هستند- منظور من حملات موشکی و توپخانه ای به نیروگاه هسته ای زاپروژیا است.
قتل روزنامه‌نگار و نویسنده اوکراینی اولس بوسینا و روزنامه‌نگار روسی داریا دوگینا را می‌توان به‌عنوان نمونه‌های عینی از چنین اقداماتی توسط مقامات کیف علیه افراد فوق ذکر کرد. اما حملات به نیروگاه هسته‌ای کورسک جنایات کم‌تری نیستند – پوتین سه مورد از آنها را برشمرد:
«سرویس‌های اطلاعاتی اوکراین همچنین سه حمله تروریستی علیه نیروگاه هسته‌ای کورسک در روسیه انجام دادند و بارها خطوط برق فشار قوی به آن نیروگاه را منفجر کردند. در نتیجه حمله سوم، سه خط از این خط ها آسیب دید.»به گفته پوتین، به لطف اقدامات به موقع، آسیب ها خیلی سریع ترمیم شد، اما از این دست خرابکاری ها و حملات تروریستی زیاد بود.
به عنوان مثال پوتین به تلاش برای منفجر کردن خط لوله صادرات گاز طبیعی ترک استریم اشاره کرد:
«مجموعه‌ای از حملات و تلاش‌ها برای انجام این گونه جنایات علیه شبکه‌های تامین برق و گاز طبیعی کشورمان از جمله اقدام به انفجار بخشی از سیستم انتقال گاز طبیعی ترک استریم. »
همه اینها با داده های عینی و همچنین با اظهارات خود عاملان دستگیر شده این حملات قابل اثبات است.
«در این مرحله، رئیس جمهور روسیه به این نکته معترض شد که متخصصان روسی اجازه تحقیق و بررسی در مورد آسیب دو لوله صادرات گاز طبیعی نورد استریم ۱ و ۲ را پیدا نکردند. »

«اما ذینفع نهایی این جنایت برای همه ما شناخته شده است.»

آنچه در پی می آید طبقه بندی حاکمان کی یف به عنوان یک سازمان تروریستی همتراز با بدترین تروریست های بین المللی است:
«بنابراین رژیم کی یف با اقدامات خود عملاً به سطح بدنام ترین تشکیلات تروریستی بین المللی تنزل یافته است. بی پاسخ گذاشتن جنایاتی از این قبیل دیگر به سادگی غیرممکن است.»

حملات راکتی که از صبح تا ظهر ۱۰ اکتبر ۲۰۲۲ شروع شده، در پاسخ به آخرین حملات تروریستی و حملات قبلی و اقدامات خرابکارانه رژیم کی یف انجام شد:

«صبح امروز به توصیه وزارت دفاع و بر اساس برنامه ستاد کل ارتش روسیه، حمله شدیدی با موشک‌های هدایت شونده دقیق هوایی، دریایی و زمینی به تجهیزات تأمین انرژی، فرماندهی نظامی انجام شد. پست ها و اهداف از زیرساخت های ارتباطی اوکراین صورت گرفت.»
ولادیمیر پوتین به شدت در مورد ادامه اقدامات تروریستی کیف هشدار داد:

«اگر تلاش تروریستی اوکراین در خاک ما ادامه یابد، پاسخ روسیه سخت و متناسب با سطح تهدیدات که علیه فدراسیون روسیه صورت میگیرد خواهد بود. هیچ کس نباید در این مورد تردید داشته باشد.»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: