پرش به محتوا

جنایت نابخشودنی روس ها در اوکراین!

«مینی آشویتس» – داستان کیف درباره «شکنجه روسی» در خارکف

کیف یک ظرف پلاستیکی پر از دندانهای طلا را به نمایش گذاشته تا توجه رسانه‌ها را جلب کند و سعی دارد جنایات مسکو را برای جهانیان افشا کند.
همانطور که بعدا مشخص شد، این دندان های طلا متعلق به یک دندانپزشک محلی اوکراینی است. از قضا، بر خلاف همیشه روزنامه انتشارات آلمانی اشپرینکر که از جمله رسوا نامه بیلد را منتشر میکند از دستش در رفت و این کلاهبرداری را فاش کرد.

سه شنبه گذشته، وزارت دفاع اوکراین تصویری از یک اتاق شکنجه در پیسکی-رادکیفسکی، شهری در منطقه خارکف را در توییتر منتشر کرد.
این عکس یک ماسک گاز را نشان می دهد که مقامات اوکراینی می گویند در شکنجه مردم محلی استفاده شده است و یک ظرف پلاستیکی پر از دندان های طلا.
وزارت دفاع اوکراین این یافته را «مینی آشویتس» نامید و به عکس معروفی از اردوگاه کار اجباری آشویتس اشاره کرد که جعبه‌هایی پر از دندان‌های طلا را نشان می‌دهد که قبل از قتل از زندانیان از آرواره بیرون کشیده شده بود.این وزارتخانه در توئیتی با اشاره به اینکه سربازان روسی مرتکب چنین جنایات هولناکی شده اند، پرسید: «چند تا از این ظرف ها پر از دندان طلا دیگر در اوکراین اشغالی پیدا خواهند شد؟»
این توییت باعث خشم شدید شد. رسانه های بین المللی این گزارش را بسرعت قاپیدند و از «اتاق های شکنجه روسی» صحبت کردند.
با این حال معلوم شد، وزارت دفاع اوکراین دست به جعل بزرگی زده است.
و دروغ پردازی اوکراین اینبار آنقدر رسوا بود که رسوانامه بیلد که همیشه در خط اول جبهه دروغ پردازی و جعلیات قرار دارد و در این زمینه کم رقیب است و بطور اخص حامی دارودسته زلنسکی و دوستان نازی مسلکش است، به قول معروف از شوری آش صدایش درآمد.
طبق گزارش روزنامه بیلد که پیشینه این خبر را بررسی کرده است، به نظر می رسد این روکش های دندان متعلق به قربانیان شکنجه اوکراینی نیست، بلکه متعلق به بیماران یک دندانپزشک محلی اوکراینی است.
روزنامه بیلد به نقل از یک پزشک ۶۰ ساله به نام سرگئی گفت: «این دندان ها شبیه دندان هایی هستند که از مجموعه من دزدیده شده اند.»
«من تنها دندانپزشک اینجا هستم، بنابراین اگر آنها اینجا پیدا شدند، باید مال من باشند.»
وقتی از دندانپزشک پرسیده شد که آیا دندان ها ممکن است از آرواره های مرده ها در آورده شده باشند، او پاسخی منفی داد.
«اوه خدا من، نه! آنها متعلق به افرادی بودند که در تمام این سال ها من آنها را معالجه کردم. من آن دندان ها آنها را کشیدم چون فاسد شده بودند.» او توضیح داد: «در ۳۰ سال گذشته ده ها هزار دندان کشیده ام. این فقط بخش کوچکی از آن است. او به روزنامه گفت: گاهی اوقات من روزی پنج تا هشت دندان می کشم. »

این روزنامه که معمولا به ویروس سرسخت تبلیغات ضد روسیه مبتلا است، برای اینکه از این موضوع سو استفاده کند و با وجود رو شدن دست اوکراین سعی می‌کند یک لگد هم به روسیه بزند.
بیلد به نقل از دندانپزشک بدون ارائه کوچکترین سند و مدرکی نوشت که سربازان روسی احتمالاً جعبه را دزدیده اند، یا به این دلیل که فکر می کردند تاج ها طلا هستند یا برای ترساندن ساکنان محلی اینکار را کرده‌اند، که البته فراموش میکند بگوید ساکنان محلی که خود روس تبار و حامی روسیه هستند چرا باید از دندان های طلا بترسند!.جالبتر اینکه وقتی بیلد یکبار هم مجبور شد حقیقت را بیان کند بلافاصله توسط کاربران واقعی و ساختگی شبکه های اجتماعی این روزنامه متهم به پخش «پروپاگاندای روسی» در شبکه های اجتماعی شد.
پل رونزایمر، معاون سردبیر روزنامه، در توییتر خود را توجیه کرد:
«قابل انتظار بود، اما هنوز هم غم انگیز است که می بینم چند حساب کاربری اینجا من را به «پروپاگاندای روسی» متهم می کنند فقط به این دلیل که ما تحقیقات خود را در منطقه انجام دادیم و یافته هایمان را درباره جعبه دندان ها منتشر کردیم. این فقط وظیفه ماست. لعنت!»

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: