پرش به محتوا

فراخوان به جنگ جهانی سوم با حمایت آمریکا.

ترجمه مجله هفته

زلنسکی خواستار حملات هسته ای پیشگیرانه علیه روسیه شد – کرملین: این فراخوان جنگ جهانی سوم است.

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در یک کنفرانس آنلاین گفت، ناتو باید با حملات پیشگیرانه خود مانع استفاده از سلاح های هسته ای روسیه توسط روسیه شود. کرملین بلافاصله واکنش نشان داد.
ولادیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین معتقد است که در صورت تهدید روسیه به استفاده از سلاح هسته‌ای، ناتو باید یک «حمله پیشگیرانه» علیه روسیه انجام دهد. او این را در مصاحبه ای ویدئویی با موسسه Lowy در استرالیا در روز پنجشنبه گفت.
رسانه های اوکراینی گزیده ای از اظهارات او را به این ترتیب منتشر کردند:
ناتو چه باید بکند؟ تا مانع استفاده روسیه از سلاح های هسته ای شود.
مهمتر از همه، یک بار دیگر از جامعه بین المللی (…) درخواست می کنم: حملات پیشگیرانه، تا آنها (روس ها) بدانند در صورت استفاده از آنها چه بر سرشان می آید.
و نه، برعکس، نباید منتظر حملات اتمی روسیه بمانید تا بعد بتوانید بگویید «آه، پس این شما بودید، خوب حالا جوابت را خواهیم داد.»
او تاکید کرد که ناتو باید در نحوه اعمال فشار به روسیه تجدید نظر کند.
زلنسکی همچنین معتقد است که پوتین پس از استفاده از سلاح هسته‌ای جان سالم به در نخواهد برد.
زلنسکی گفت: «با این وجود، من معتقدم که رئیس دولت روسیه زندگی خود را بسیار دوست دارد. و فکر می کنم او می داند که پس از استفاده از سلاح هسته ای دیگر نمی تواند آن را نجات دهد.»
واکنش کرملین به این اظهارات بلافاصله منتشر شد، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت:
«این که دیده اید بیانیه رئیس جمهور زلنسکی است که همه کشورهای جهان باید به آن توجه کنند. بویژه قبل از همه، آمریکا، انگلیس و کشورهای اتحادیه اروپا باید به بیانیه زلنسکی خوب توجه کنند. بخصوص دو کشوری که اول از آنها نام بردم.»
اینها کشورهایی هستند که عملاً اقدامات و فعالیت ها را هدایت می کنند و از قصد دفاع خود از اوکراین تا انتها صحبت می کنند و بنابراین در قبال اظهارات این مرد (زلنسکی – اد.) و این رژیم ها باید پاسخگو باشند.

وی همچنین اظهار داشت که سخنان رهبر اوکراین چیزی جز فراخوانی برای آغاز جنگ جهانی نیست.

به گفته ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، زلنسکی «به یک هیولا تبدیل شده» و غرب «از طریق او جنگ هسته ای را آغاز می کند».

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: